Będzie reedycja ostatniego albumu The Jam


2012.09.20

opublikował:

Będzie reedycja ostatniego albumu The Jam

Paul Weller, były lider The Jam, ogłosił, że w związku z 30-leciem albumu „The Gift” do sprzedaży trafi reedycja tego krążka. Wokalista przyznał w rozmowie z NME.com, że podczas nagrywania materiału nie podejrzewał, że będzie to ostatnie dzieło w dorobku jego grupy:

– Stworzyliśmy tę płytę na dwa razy, zaczęliśmy w 1981 przed świętami, a skończyliśmy tuż po. Chyba wszystko przebiegało w porządku, wewnątrz zespołu panowała otwartość i naprawdę pozytywna atmosfera.

Pod względem tekstowym „The Gift” próbował uchwycić atmosferę polityczno-społeczną tamtych lat. Weller: – Sprawy polityczne dotykały każdego z nas, mogłeś być za lub przeciw [thatcheryzmowi], a ja opisywałem to, co się wokół mnie dzieje.

„The Gift” było jedynym albumem w dorobku The Jam, który dotarł na szczyt brytyjskiej listy przebojów. Co ciekawe, grupa odniosła komercyjny sukces w momencie, gdy zmieniła kierunek i w brzmieniu zwróciła się w stronę soulową.

W skład reedycji, poza oryginalnym, zremasterowanym materiałem, wejdą także ostatnie single The Jam (np. fantastyczne „The Great Depression”), zapis z koncertu na Wembley oraz DVD z zapisami live i występami w TV.

Polecane

Share This