Behemoth kończy z „The Satanist”

Nowy klip i koncertowe wydawnictwo na zamknięcie rozdziału.


2018.04.14

opublikował:

Behemoth kończy z „The Satanist”

foto: Katarzyna Kalisz

Wczoraj do sklepów trafiło koncertowe wydawnictwo grupy Behemoth. Podstawową część „Messe Noire” w wersji DVD i Blu-Ray stanowi koncert Behemoth z warszawskiego klubu Progresja, który odbył się 8 października 2016 roku. Zespół zaprezentował wówczas w całości materiał z płyty „The Satanist”. Drugim koncertem w secie jest Live Assault, dokumentujący występ Behemoth na festiwalu Brutal Assault, również z 2016 roku. Część wizualną uzupełniły wszystkie video klipy zrealizowane do promocji albumu „The Satanist”, w tym najnowszy – opublikowany w dniu premiery „Messe Noire” teledysk do „O Father, O Satan, O Sun!”. Materiał audio dostępny jest również w wersji winylowej (winyle w różnych kolorach).

„Messe Noire” i klip do „O Father, O Satan, O Sun!” to ukoronowanie promocji „The Satanist” i zarazem zamknięcie rozdziału w historii grupy. Behemoth pracuje obecnie nad następcą tego krążka. Efekty mamy poznać wkrótce.

10 maja koncertem w San Diego startuje pożegnalna trasa Slayera. Behemoth będzie jednym z zespołów towarzyszących legendzie thrash metalu w Stanach (Slayer zaprosił na trasę także Anthrax, Testament i Lamb of God). W 2018 Behemoth da tylko trzy klubowe koncerty w Polsce – 14 grudnia w warszawskiej Progresji, 15 grudnia w gdańskim B90 oraz 16 grudnia we wrocławskim A2. Występy odbędą się pod wspólnym szyldem Merry Christless.

Polecane