Behemoth wyprodukował psie chrupki w kształcie krzyży


2018.09.30

opublikował:

Behemoth wyprodukował psie chrupki w kształcie krzyży

foto: P. Tarasewicz

Muzycy korzystając ze swojej popularności wprowadzają na rynek rozmaite produkty. Poza tradycyjnym merchem – koszulkami, czapkami itd., najpopularniejszym jest alkohol. Coraz więcej artystów w Polsce i na świecie chwali się markami piw i innych trunków sygnowanymi własnymi nazwami. Behemoth nie jest tutaj wyjątkiem, grupa przy współpracy z browarem Perun wypuściła na rynek m.in. piwa Heretyk, Fenix czy Bafomet. Teraz Nergal i jego zespół wkraczają na nowy rynek i oferują… psią karmę.

Grupa wypuściła na rynek limitowaną edycję karmy o nazwie God=Dog. Czarne chrupki mają kształt krzyży i są w stu procentach wegańskie. – Kto wie, może to pierwszy raz w historii ludzkości, że krzyż przyczyni się do jakiegokolwiek dobra? – zastanawiał się w przeprowadzonej dla „Faktów i Mitów” rozmowie z Joanną Zaleską artysta.

„God=Dog” to również tytuł utworu z nowej płyty grupy Behemoth. – Ten tytuł nawiązuje do cytatu z „Księgi Prawa” Alistaira Crowleya: „Is a God to live in a dog? No! But the highest are of us”. Uznałem że taki tytuł będzie mocny i intrygujący. Poza tym ma olbrzymi potencjał kreatywny. Dzięki niemu mogliśmy np. wyprodukować psią karmę – powiedział w tym samym wywiadzie Nergal.

Niecodzienna promocja „I Loved You At Your Darkest”

Krążek zatytułowany „I Loved You At Your Darkest” ukaże się w najbliższy piątek. Na świecie za jego wydanie odpowiada Nuclear Blast, w Polsce wydawnictwo ukazuje się nakładem Mystic Production. Nowy album promują dotychczas dwa single – wspomniane „God=Dog” oraz „Wolves ov Siberia”, którego możecie posłuchać poniżej.

Promocji  „I Loved You At Your Darkest” oprócz trasy koncertowej towarzyszy wystawa fotografii/obrazów Sylwii Makris oraz rzeźb Tomasza Górnickiego zatytułowana „Thou Art Darkest”. Wystawę można było zobaczyć w piątek w Gdańsku, w dniach 8-9 października prace zawitają do Warszawy (Galeria przy ulicy Brackiej 20B). Pierwszego dnia wystawa będzie częścią imprezy zamkniętej, drugiego będą mogli ją zobaczyć wszyscy, którzy przy wejściu okażą nową płytę lub inny gadżet z zespołem. Wystawa będzie prezentowana również w Berlinie, Londynie, Nowym Jorku i Los Angeles. Więcej informacji na jej temat znajdziecie tutaj.

Polecane

Share This