Behemoth zapowiada EP-kę. Tytuł? „Xiądz” (wideo)


2014.10.20

opublikował:

Behemoth zapowiada EP-kę. Tytuł? „Xiądz” (wideo)

Atmosfera wokół niedawnych koncertów Behemoth była – delikatnie mówiąc – gęsta. Występom towarzyszyły protesty środowisk katolickich, w Poznaniu na skutek interwencji JM Rektora Uniwersytetu Medycznego (klub Eskulap, w którym miał odbyć się występ znajduje się na terenie uczelni) koncert odwołano. Jako powód podano “odbiór społeczny” imprezy, wspomniano także o protestach środowisk religijnych i o trosce o bezpieczeństwo studentów i pracowników uniwersytetu – tłumaczyli wówczas muzycy.

Wydanie nowej EP-ki raczej nie poprawi opinii zespołu wśród jego zagorzałych przeciwników. Wystarczy spojrzeć na prowokacyjny tytuł wydawnictwa – „Xiądz”. EP-ka zostanie wydana w limitowanym do 2000 egzemplarzy nakładzie i będzie dostępna w trzech wersjach kolorystycznych: na czarnym winylu (500 sztuk), złotym (500 sztuk) oraz jako czarno-żółty splatter (1000 sztuk).

Na płytę trafią dwa niepublikowane utwory – „Nieboga czarny xiądz” z sesji nagraniowej albumu „The Satanist” i „Towards The Dying Sun We March” z sesji „Evangelion” oraz ponownie nagrany „Moonspell Rites”.

Przedsprzedaż na oficjalnej stronie zespołu. Premiera 1 listopada. Zespół wskazuje przy tej dacie celtyckie święto Samhain katolicy obchodzący tego dnia uroczystość Wszystkich Świętych. Czyżby kolejna prowokacja?

Polecane

Share This