BEMY prezentują nowy singiel i klip


2019.07.12

opublikował:

BEMY prezentują nowy singiel i klip

fot. kadr z wideo

Po długiej przerwie, polsko-francuski zespół BEMY wraca z nowym, zaskakującym materiałem. Dziś ma premierę nowy singiel zespołu – “Mr. Brown”.

Przewrotnie, materiał nie jest tym czego spodziewa się większość fanów. Nowe, folkowo-popowe brzmienie może być zaskoczeniem dla ich dotychczasowej widowni.

Kawałek powstał w czasie dłuższej przerwy wydawniczej i podczas poszukiwania nowych brzmień. Jak podkreśla zespół: – Z wypuszczeniem nowego materiału wstrzymaliśmy się, bo chcieliśmy dopracować spójny kierunek. Udało się i obiecujemy, że teraz bez większych przerw będziemy dzielić się tym co stworzyliśmy i ciągle tworzymy.

Mr. Brown przez swoją odmienność przekonał do współpracy Łukasza Gutta, uznanego operatora, znanego m.in. z takich produkcji jak “The Tunnel”, “Serce Miłości”, “Kamerdyner”. Tym razem wcielił się także w rolę reżysera i ta współpraca zaowocowała pięknym pomysłem na teledysk.

Klip jest luźną interpretacją eposu Homera Odyseja, a w zasadzie fragmentu o podróży Odyseusza do domu która prowadzi go do wyspy syren. Syreny, pięknie śpiewając, przyciągają do siebie żeglarzy, którzy zasłuchani kierują statki na skały. Kuszące syreny stały się archetypem w kulturze i doczekały się wielu interpretacji w sztuce i popkulturze – opowiada Łukasz o swoich inspiracjach.

W role filmowych syren wcieliły się Marta Wieczorek, Karolina Bień, Ania Augustynowicz
i Weronika Spyrka.

Klip udało się zrealizować dzięki wsparciu firmy Wrangler oraz zaangażowaniu całej ekipy twórców, która uwierzyła w projekt.

Zespół BEMY został założony przez Mattię i Eliego Rosinskich, którzy w 2015 roku zajęli drugie miejsce w programie The Voice of Poland. Rok później wydali debiutancki album, “Grizzlin”, z którego single “Oxygen” czy “Time” przez długi czas znajdowały się na listach przebojów. Od tego momentu nieustannie się rozwijają, a do ostatnich sukcesów można zaliczyć występ na Festiwalu Sziget w Budapeszcie czy występy przed Edem Sheeranem w Polsce i Francji.

Polecane

Share This