Ben L’Oncle Soul i Omar w Białymstoku!


2012.04.03

opublikował:

Ben L’Oncle Soul i Omar w Białymstoku!

Już po raz trzeci lipiec zapowiada się gorąco i koncertowo w Białymstoku. Wszystko za sprawą imprezy Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012. Zaangażowanie miasta Białystok w dalszy rozwój festiwalu, zaowocowało dodaniem nazwy miasta do oficjalnej nazwy imprezy. Organizatorzy zapowiedzieli, że poziomem artystycznym tegoroczne Wibracje nie będą odbiegały od wysoko ocenionej edycji z 2011 roku. Zapowiadają, że podniosą poprzeczkę jeszcze wyżej.

 

Pierwszymi ogłoszonymi przez organizatorów gwiazdami zagranicznymi tegorocznego festiwalu są Ben L’Oncle Soul oraz Omar. Obydwaj artyści wystąpią w Polsce po raz pierwszy. Ci wybitni wokaliści obdarzeni oryginalnym głosem obecni byli na kompilacjach Pozytywne Wibracje. Tego lata w Białymstoku wykonają swoje, znane na całym świecie, przeboje.

 

Przed nami dwa długie, letnie i koncertowe wieczory na dziedzińcu Pałacu Branickich w weekend 20 i 21 lipca. Przypominamy, że wyjątkowa sceneria pałacowa, magia Białegostoku, rewelacyjni artyści oraz pozytywna energia publiczności sprawiły, że w zeszłym roku impreza ta okrzyknięta została najpiękniejszym polskim festiwalem.

Ben L’Oncle Soul to jeden z najgorętszych artystów we współczesnej muzyce soul i obecnie jedna z czołowych gwiazd legendarnej wytwórni Motown. Artysta ten jest „na fali”. Jest o nim głośno – intryguje publiczność w każdym wieku. Także tę młodszą. Występuje na wielu renomowanych scenach. Debiutancki wydany w 2010 roku album Ben L’Oncle Soul okazał się ogromnym hitem, a Ben jedną z największych sensacji. Pochodzące z tego krążka Soulman oraz nowa wersja słynnego utworu The White Stripes Seven Nation Army stały się wielkimi przebojami granymi przez stacje radiowe w całej Europie. Ten ostatni znalazł się także najnowszej jedenastej części kompilacji Pozytywne Wibracje. Kolejnym albumem artysty był wydany rok później na DVD koncert Live Paris zarejestrowany w paryskiej hali Zenith, wydany także na krążku audio. Zebrał wysokie oceny krytyków muzycznych w całej Europie i Kanadzie.

Jego styl, porównywany często do muzyki takich artystów jak Stevie Wonder oraz Ray Charles, został niezwykle entuzjastycznie przyjęty przez fanów i media. Od czasu solowego debiutu Ben zagrał dziesiątki koncertów, w tym m.in. na najbardziej prestiżowych festiwalach muzycznych w 2011 roku, jak North Sea Jazz Festival, Montreal Jazz Festival, czy London Jazz Festival.

Artysta rozpoczynał swoją karierę śpiewając w chórze gospelowym Fitiavana. Wydany przez nich w 2009 roku album zawierał gospelowe wersje słynnych przebojów muzyki soul jak Killing Me Softly, Lean on Me, and (You Make Me Feel Like) A Natural Woman. Szybko po wydaniu płyty branża muzyczna poprzez legendarną wytwórnię Motown upomniała się o Bena dostrzegając jego wyjątkowy talent.

Koncerty formacji Ben L’Oncle Soul są bardzo żywiołowe, wypełnione warstwą choreograficzną, artyści utrzymują bliski kontakt z publicznością od początku do końca widowiska, zaś na scenie występuje aż 9 muzyków.

Druga ogłoszoną zagraniczną gwiazdą będzie brytyjski wokalista Omar – zwany ojcem chrzestnym brytyjskiego soulu, cieszący się wielkim szacunkiem światowej branży muzycznej. Na jego ostatnim albumie Sing (If You Want It) artyście towarzyszą jego fani, wśród których znalazły się także gwiazdy światowej muzyki – Stevie Wonder, Angie Stone, Estelle czy Common. Współpracował także z D’Angelo.

 

Pierwszy album artysty There`s Nothing Like This z wielkim przebojem o takim samym tytule ukazał się w 1990 roku. Zarówno krążek jak i utwór zajęły czołowe miejsca na brytyjskich listach przebojów, nagranie zagościło także na kompilacji Pozytywne Wibracje vol. 7. Utwór ten uważany jest za jeden z najpiękniejszych przebojów muzyki acid jazzowej w historii.

W kolejnych latach ukazały się kolejne bardzo przychylnie przyjęte albumy Omara pt. Music (1992), For Pleasure (1994), This Is Not A Love Song (1997), Best By Far (2001) oraz wspominany wyżej Sing If You Want It (2006).

Podczas koncertów Steviego Wondera, który przez lata dzielił z nim tego samego menadżera, Omar śpiewał wielki przebój, znany także z płyt Pozytywne Wibracje, legendarny Don’t You Worry ‘Bout A Thing.

Co ciekawe, pochodzący z krążka Best By Far wielki hit, spopularyzowany przez Omara na całym świecie pt. Be Thankful, artysta wykonywał w dwóch duetach: z Erykah Badu oraz Angie Stone.

Obdarzony oryginalnym i bardzo niskim głosem Omar, oraz znany z podobnej barwy głosu Seal, są często zestawiani i podziwiani przez dziennikarzy oraz środowisko muzyków. Także z tego powodu Omar jest rozchwytywany przez inne wybitne gwiazdy do wykonywania wspólnych duetów lub nowych interpretacji swoich wielkich przebojów.

Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny festiwalu, zapowiada: Drugą edycją Pozytywne Wibracje Festival udowodniliśmy, że impreza ma ogromny potencjał rozwoju. Odwiedziło nas znacznie więcej gości z całej Polski. Uważnie wsłuchujemy się w głosy fanów i w miarę możliwości staramy się spełniać ich życzenia. Dzisiaj mamy przyjemność ogłosić pierwsze w Polsce występy wspaniałych wykonawców. Ben L’Oncle Soul oraz Omar to postaci wyjątkowe. Wielkie gwiazdy, a zarazem wybitni wokaliści. Słynący z niezapomnianych koncertów. Publiczność festiwalowa zetknie się z naprawdę wielkimi i charyzmatycznymi showmenami. Z utalentowanymi ludźmi kochającymi to co robią. Ze wspaniałym repertuarem. To dla nas prawdziwy zaszczyt gościć takich artystów. Wkrótce poznają Państwo kolejne wielkie gwiazdy naszego festiwalu.

Paweł Kwiatkowski, producent festiwalu: Poprzednie dwie edycje festiwalu były dla nas, jako organizatorów, ale i fanów dobrej muzyki ogromnie pozytywnym i budującym doświadczeniem. Sceneria festiwalu, która jest Pałac Branickich jest unikatowa na skalę kraju i sprawia, że liczni fani muzyki spoza Białegostoku oraz muzycy wyjeżdżają z miasta z pozytywnymi wspomnieniami dotyczącymi muzyki oraz niezwykle malowniczego regionu.

Z przyjemnością mogę powiedzieć, że w 100% udało się zrealizować przyjęte założenia odnośnie organizacji, produkcji i promocji wydarzenia gwarantując ogólnopolskiej publiczności festiwal muzyczny na najwyższym poziomie. Nie zamierzamy jednak spoczywać na laurach i w tym roku podnosimy sobie porzeczkę jeszcze wyżej. Nie zmieniamy przy okazji po raz kolejny cen biletów i karnetów, które należą do jednych z najtańszych w Polsce biorąc pod uwagę rangę artystów biorących udział w wydarzeniu.Cieszy nas to że mimo młodego wieku festiwal doczekał się już kilkunastotysięcznego grona fanów. Dla nich oraz dla wszystkich miłośników dobrej muzyki szykujemy w tym roku dużo atrakcji. Zapewniam, że znowu będzie o nas głośno.

 

Tadeusz Truskolaski, Prezydent Miasta Białegostoku: Dobra muzyka, piękna sceneria Pałacu Branickich, ciekawe miasto. Tak w skrócie można opisać to, co czeka uczestników festiwalu Białystok Pozytywne Wibracje. Dwie poprzednie edycje nie zawiodły: gościliśmy artystów światowego formatu, których występy podczas białostockiego festiwalu odbiły się szerokim echem. Dzięki temu Białystok Pozytywne Wibracje zaistniał już na letniej kulturalnej mapie Polski. A trzecia edycja festiwalu to dowód na to, że w naszym mieście powstaje ciekawa artystycznie i niepowtarzalna muzyczna marka. Jestem przekonany także w tym roku gościć będziemy tysiące osób, które docenią niepowtarzalny klimat festiwalu i poznają Białystok – dynamiczne miasto, które wielu może pozytywnie zaskoczyć.


Dlaczego Pozytywne Wibracje?

Białystok Pozytywne Wibracje Festival inspirowany jest kultową kompilacją muzyczną Pozytywne Wibracje, uznaną za jedną z najciekawszych serii płytowych wydawanych w Polsce. Jest bezapelacyjnie najbardziej prestiżową składanką muzyczną istniejącą na polskim rynku od 15 lat. Uznana marka oraz modne i energiczne brzmienia połączone z kultowymi przebojami są niepodważalnymi atutami każdej płyty z tej serii. Kompilacja Pozytywne Wibracje w wyborze Stanisława Trzcińskiego, będącego także dyrektorem artystycznym i współproducentem festiwalu, to nie tylko kolekcja płytowa, to określony styl życia, emocje i muzyka każdego pokolenia.

Dlaczego Białystok?

Organizatorzy festiwalu podkreślają unikalną urodę oraz atmosferę Pałacu Branickich, na dziedzińcu którego odbywa się impreza. Goście, którzy przyjechali na zeszłoroczną edycję chwalili także pięknie odnowiony rynek, ogród Pałacu Branickich, bogate życie nocne miasta, a także malownicze okolice. Wielu z nich w oczekiwaniu na wieczorne koncerty odwiedziło za dnia okolice Biebrzy, Białowieży, Tykocina czy Supraśla lub wybrało się na wycieczkę szlakiem tatarskim. Uczestnicy festiwalu chętnie poznawali także walory kulinarne stolicy regionu, korzystając z ofert restauracji leżących na Białostockim szlaku kulinarnym. Tu smakosze bez trudu odnajdą klimatyczne knajpki kultywujące kulinarne tradycje. Ponadto zwracają uwagę na doskonałe połączenie z Warszawy oraz z Mazur.

Niepowtarzalny charakter nadaje miastu kulturowe, religijne i narodowościowe bogactwo. Stworzony na podwalinach wielu języków, tradycji i wierzeń, Białystok jest miejscem o unikatowej na skalę europejską czy światową kulturze. Wielobarwność miasta podkreśla, między innymi, szlak Białystok Wielu Kultur proponujący spacer po zabytkach rodu Branickich oraz zabytkach pofabrykanckich, spacer szlakiem architektury związanej z kultem religijnym, a także architektury drewnianej. Stąd też festiwalowi goście, oprócz muzycznych wrażeń, odnajdą w stolicy regionu fascynujące miejsca, budowle i historie.

Białystok jest ładniejszy niż Paryż i wydaje pieniądze na inwestycje lepiej niż Londyn – tak wynika z badań Eurobarometru przeprowadzonych wśród Polaków na temat ich miejsca zamieszkania. Dodatkowo jest miastem zielonym, pięknie położonym i niezwykle czystym. W najbliższym otoczeniu znajdują się Puszcza Knyszyńska, Białowieski Park Narodowy i bagna biebrzańskie, urokliwe miejsca, prawdziwe Perły Podlasia, wciąż dopiero odkrywane przez turystów.

Z kolei według badań Price Waterhouse Coopers, opublikowanych w ubiegłym roku wynika, że Białystok gwarantuje niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa, świetnie zarządza środkami unijnymi i prezentuje dobry stan finansów miejskich. Miasto inwestuje także w kulturę, czego namacalnym dowodem jest kolejna, trzecia już edycja Białystok Pozytywne Wibracje Festival. Białystok posiada najwyższy z 11 badanych miast Kapitał Jakości Życia. Przy średnim poziomie równym 100, Kapitał Jakości Życia w Białymstoku oszacowany został na poziomie 111,8. Co to oznacza? Białystok to najlepsze miejsce do życia!

Jak było w ubiegłych latach ?

Pierwsze dwie edycje Pozytywne Wibracje Festival okazały się wielkim sukcesem – kilkanaście tysięcy widzów bawiło się na dziedzińcu zabytkowego Pałacu Branickich. Pozytywne Wibracje Festival to bez wątpienia największe wydarzenie muzyczne o tym profilu, dlatego niejeden wielbiciel pozytywnych brzmień nie zawahał się jechać do Białegostoku nawet kilkuset kilometrów. Ponad trzy czwarte publiczności stanowili przyjezdni.


 

Dotychczas największym powodzeniem wśród publiczności cieszył się występ legendarnego wokalisty Seala, który szczelnie wypełnił publicznością przestrzeń dziedzińca przed zjawiskowym Pałacem Branickich. Na festiwalu podczas pierwszych dwóch edycji zagrały także największe gwiazdy światowej i polskiej muzyki: Raphael Saadiq, Us3, De Phazz, Incognito, Gabin, The Brand New Heavies i inni.

 

Festiwal został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez publiczność i media. Na wydarzenie akredytowało się ponad 100 dziennikarzy, a patronat nad wydarzeniem objęły czołowe ogólnopolskie i lokalne media.

Bilety oraz karnety na Białystok Pozytywne Wibracje Festival 2012 dostępne są już w sprzedaży ogólnopolskiej:

 

KARNETY (20 i 21 lipca 2012) CENA BRUTTO (zawiera 8% VAT)

Dziedziniec wstępny 70,00 zł

Golden Circle 100,00 zł

VIP 500,00 zł

20 lipca 2012

Dziedziniec wstępny 45,00 zł

Golden Circle 60,00 zł

VIP 300,00 zł

21 lipca 2012

Dziedziniec wstępny 45,00 zł

Golden Circle 60,00 zł

VIP 300,00 zł

Pakiet „VIP” (wyłącznie dla osób pełnoletnich) zawiera m.in.:

1. Bilet na festiwal w strefie Golden Circle (miejsca bezpośrednio przed sceną),

2. Osobne wejście tylko dla VIP,

3. Catering w specjalnej strefie chillout VIP, w formie szwedzkiego stołu, składający się z ciepłych i zimnych przekąsek,

4. Alkohol oraz napoje bezalkoholowe serwowane na miejscu.

Więcej informacji facebook.com/PozytywneWibracjeFestival

Polecane

Share This