Benzyna W Hydrozagadce


2009.04.02

opublikował:

Benzyna W Hydrozagadce

„Benzyna to od wielu lat pierwszy polski zespół rockowy z krwi i kości! Eksplozja energii. Cekawe teksty. Autentyczne emocje zatopione w nietuzinkowym brzmieniu. Bezpretensjonalne, proste, prawdziwe!!! Zespół stworzony w 2007 roku przez grupę muzyków na co dzień grających również w innych znanych i mniej znanych składach m. in.: Smolik, Maria Peszek, DAAB, Ania Dąbrowska, Fiolka, Muzykoterapia, Phantom Taxi Ride…. Harry (wokal, gitara) człowiek o dwóch sercach – wydał wcześniej płytę solową pod pseudonimem ;), Panicz Puchacz (gitara, nerwy) gitarzysta o niespotykanej technice, kunszcie i finezji, U1 (perkusja) boski geniusz rytmu – współtwórca zespołu Sistars, Szafran (bas) wirtuoz i mistrz 4 strun, Pieszy (klawisze) bogacz, mieszka w willi ;).

Ich wspólne dzieło to wypadkowa wielu inspiracji – amerykańskiego rocka jak Foo Fighters czy Queens of the Stone Age, punkʼowej wrażliwości spod znaku The Clash, wymyka się prostej kwalifikacji gatunkowej i nie poddaje zarzutom o wtórność dodając do tego elementy rocka progresywnego czerpiąc z najlepszych polskich wzorców takich jak Ciechowski i Republika. Owocem tego melanżu jest świetna rockowa muzyka. Choć na światowym poziomie, to ciągle swojska. Nasza. Polska” – czytamy o zespole w notce pracowej Kayaxu.

Czy wszystko to prawda będzie można się przekonać na koncercie Benzyny. Już 9 kwietnia, w klubie Hydrozagadka w Warszaiwe.

Polecane

Share This