Beyonce za kulisami sesji dla „Vogue’a” (wideo)


2018.08.14

opublikował:

Beyonce za kulisami sesji dla „Vogue’a” (wideo)

foto: kadr z wideo

Beyonce znalazła się na okładce wrześniowego numeru magazynu „Vogue”. Artystka udzieliła wywiadu Clover Hope, opowiadając m.in. o macierzyństwie, występie na Coachelli oraz pochodzeniu. Sesja Beyonce to przełom w historii „Vogue’a”. Jej autor, 23-letni Tyler Mitchell, jest pierwszym czarnoskórym fotografem, który zrobił zdjęcia na okładkę prestiżowego magazynu. Trudno uwierzyć, ale na przestrzeni ponadstuletniej historii magazynu okładki „Vogue’a” ozdabiały wyłącznie zdjęcia wykonane przez białych.

Na youtube’owym kanale „Vogue’a” możemy zobaczyć materiał dokumentujący sesję. Dzięki obecności kamer mamy możliwość podejrzenia zarówno przygotowań jak i właściwej części sesji. Materiał zilustrowano klasycznym utworem Curtisa Mayfielda z 1970 roku zatytułowanym “The Makings of You”.

 

Beyonce otwarcie o swoim pochodzeniu

Gwiazda otworzyła się dziennikarce magazynu „Vogue” i przyznała, że jest spokrewniona z właścicielem niewolników.

Artystka powiedziała, że ​​niedawno dokładnie sprawdziła swoje pochodzenie i odkryła, że ​​jest spokrewniona z właścicielem niewolników, który zakochał i ożenił się z jedną z niewolnic. – Pochodzę z linii złamanych relacji damsko-męskich, nadużywania władzy i nieufności. Dopiero gdy to do mnie dotarło, byłam w stanie rozwiązać konflikty w swoim związku. Łączenie się z przeszłością i znajomość własnej historii sprawia, że ​​jesteśmy rozbici – powiedziała wokalistka. – Musiałam to przemyśleć. Pytałam, co to znaczy i starałam się przedstawić to z innej perspektywy. Teraz wierzę, że dzięki temu Bóg dał mi bliźnięta. Męskie i żeńskie energie po raz pierwszy mogły współistnieć i rosnąć w mojej krwi. Modlę się, abym mógł złamać przekleństwo w mojej rodzinie i aby moje dzieci miały mniej skomplikowane życie – kontynuowała

Beyoncé opowiedziała także o wrażeniach z trasy „On The Run Tour II”. Największe wrażenie zrobiło na niej show w Berlinie, ponieważ miało miejsce na tamtejszym Stadionie Olimpijskim. – To było miejsce, które było użyte do promowania retoryki nienawiści, rasizmu i podziałów. Jest to miejsce, w którym Jesse Owens zdobył cztery złote medale, niszcząc mit białej supremacji – przypomniała.

„On The Run Tour II” miało także polski przystanek. 30 czerwca Beyonce i JAY-Z wystąpili na PGE Narodowym w Warszawie. Relację autorstwa Dawida Bartkowskiego znajdziecie na tej stronie.

Polecane

Share This