Beyonce napisała list do prokuratora, żądając wyciągnięcia konsekwencji wobec policjantów, którzy zastrzelili Breonnę Taylor


2020.06.15

opublikował:

Beyonce napisała list do prokuratora, żądając wyciągnięcia konsekwencji wobec policjantów, którzy zastrzelili Breonnę Taylor

fot. mat. pras.foto: mat. pras.

W Stanach nie milkną echa brutalnej interwencji policjanta, w wyniku której zmarł George Floyd. Beyonce przypomina także o innym incydencie – w marcu podczas przeszukania mieszkania Breonny Taylor między policjantami, a jej partnerem wywiązała się strzelanina, w wyniku której kobietę raniono osiem razy, doprowadzając tym samym do jej śmierci. Funkcjonariusze przeszukiwali mieszkanie w związku z podejrzeniem, jakoby kobieta przechowywała w nim leki na receptę, którymi miała potajemnie handlować. Jej chłopak otworzył ogień, ponieważ myślał, że to włamywacze.

Sprawdź też: Kolejna czarnoskóra ofiara amerykańskich służb. Beyonce apeluje o pomoc

Prawo w Kentucky dopuszcza posiadanie broni i użycie jej w obronie własnej. Oczywiście za wyjątkiem kontaktów z policją, ale najpierw mieszkańcy muszą być uprzedzeni o ich interwencji, tymczasem funkcjonariusze pojawili się w domu niezapowiedziani, zastając parę w łóżku. Na jeden strzał chłopaka Breonny odpowiedzieli dwudziestoma pociskami. Finalnie nie znaleźli w domu żadnych zakazanych przedmiotów, a później okazało się ponadto, że nakaz przeszukania wydano niezgodnie z prawem. Trzy miesiące później nie wyciągnięto wobec nich żadnych konsekwencji, dlatego Beyonce postanowiła ponaglić prokuratora zajmującego się sprawą.

Minęły trzy miesiące. Nikogo nie aresztowano, nie zwolniono żadnego funkcjonariusza. Dochodzenie Departamentu Policji w Louisville Metro przekazano do twojego biura, a jednak wszyscy policjanci, którzy brali udział w strzelaninie pozostają nadal zatrudnieni. Sierżant Jonathan Mattingly oraz funkcjonariusze Myles Cosgrove i Brett Hankison muszą zostać pociągnięci do odpowiedzialności za swoje działania. Nie pozwól, aby ta sprawa została zamieciona pod dywan. Z każdą śmiercią czarnoskórej osoby z rąk policji dochodzą dwie prawdziwe tragedie: sama śmierć oraz brak działania i konsekwencje takich działań. Masz szansę to zakończyć, działając, oskarżając funkcjonariuszy. Następne miesiące mogą wyglądać inaczej niż trzy ostatnie – napisała Beyonce.

Polecane

Share This