Białystok: Unity Tour w okrojonym składzie


2011.11.03

opublikował:

Białystok: Unity Tour w okrojonym składzie

W odpowiedzi na liczne zapytania o odwołany sobotni koncert w ramach Unity Tour 2011, organizatorzy trasy wraz z klubem Herkulesy informują, że do Białegostoku przyjedzie jednak jedynie zespół Natural Dread Killaz i beatboxer Zgas. Wystąpią oni 5 listopada w klubie Herkulesy o godz. 20:00.

W klubie Herkulesy w Białymstoku już w najbliższą sobotę zagra rewelacyjny zespół reggae Natural Dread Killaz. Grupę tę założyli związani od dziecka z muzyką bracia Mesajah i paXon, pełniący w zespole role nawijaczy i producentów. W 2005 roku wydali debiutancki albumu „Naturalnie”, który stał się̨ jednym z najważniejszych wydarzeń́ roku na rozwijającej się̨ wtedy błyskawicznie polskiej scenie reggae. Muzycy NDK z respektem i dojrzałością̨ podchodzą̨ do jamajskich tradycji gatunku, jednocześnie są̨ bardzo otwarci na nowe wpływy, dzięki czemu tworzą̨ dźwięki bardzo świeże i nowoczesne. W swojej muzyce mieszają̨ gatunki, skrzętnie miksując reggae, dancehall, dub, ragga i hip hop. W wybuchowym stylu, nawiązując do korzeni raggae, tworzą̨ coraz to nowe produkcje. Ich utwór „Uwierzyć w siebie” to jeden z największych przebojów polskiego reggae. We wrześniu 2010 roku ukazał się ich drugi album pt. „Ile Lat”.

Na scenie klubu Herkulesy w ramach koncertu Unity Tour 2011 Suplement wystąpi także Zgas – jedyny dwukrotny Oficjalny Mistrz Polski Beatboxu, który kilka lat temu poświęcił się całkowicie działalności solowej i w krótkim czasie uzyskał status jednego z czołowych polskich beatboxerów. Ma unikalny styl, naśladuje różnorodne dźwięki, instrumenty muzyczne, wokalne skrecze, motyw bomby, potrafi stworzyć trzy ścieżki ustami jednocześnie, świetnie wykonuje covery znanych przebojów. Koncerty Zgasa na długo zapadają w pamięć i na stałe zmieniają wyobrażenie na temat możliwości ludzkiego aparatu mowy. W kwietniu tego roku Zgas wydał swój pierwszy solowy album pt. „Human Beatbox”. To 100% beatboxowa płyta, jedna z pierwszych „umiejętnościowych” na świecie, bez loopów, nakładanych ścieżek, efektów gitarowych czy komputerowych.

UNITY TOUR 2011 SUPLEMENT

Natural Dread Killaz oraz Zgas

Sobota, 5 listopada 2011, godz. 20:00

Klub Herkulesy, ul. Mickiewicza 2c, Białystok

Bilety do nabycia w klubie: 20 zł przedsprzedaż, 25 zł w dniu koncertu

Polecane

Share This