Biffy Clyro prezentuje „Opposites” (video)

Kolejny wideoklip znakomitego szkockiego tria


2013.05.17

opublikował:

Biffy Clyro prezentuje „Opposites” (video)

W środę, 15 maja, premierę miał kolejny wideoklip znakomitego szkockiego tria Biffy Clyro. W filmiku można zobaczyć między innymi wypadek samochodowy z udziałem muzyków.

Fantastyczny teledysk powstał do przepięknej ballady „Opposite”, pochodzącej z szóstego krążka Biffy Clyro „Opposites”. Album miał premierę w styczniu 2013 roku i wskoczył na pierwsze miejsce brytyjskiego zestawienia płyt! Teledysk tria można obejrzeć na jego profilu w serwisie YouTube:

Album „Opposites” Biffy Clyro przygotowali w dwóch wersjach – pojedynczej i podwójnej. Wersja podstawowa to czternaście piosenek na jednym krążku. Za produkcję całości odpowiadał Garth Richardson (m.in. Red Hot Chili Peppers, Rage Against The Machine), czyli ten sam mistrz konsolety, który nadał brzmienie wychwalanej pod niebiosa poprzedniej płycie tria „Only Revolutions” (ponad 600 tys. sprzedanych egzemplarzy). Prace odbyły się w Los Angeles. O fantastyczną oprawę graficzną dzieła zadbał wspaniały, niestety niedawno zmarły, genialny grafik Storm Thorgerson (m.in. Pink Floyd, Peter Gabriel).

Nasze motto podczas pracy nad płytą brzmiało – nie bać się niczego” – wyjaśnia wokalista i gitarzysta Simon Neil, który w wideoklipie siedzi za kierownicą samochodu, w który z całą mocą uderza inny pojazd, doprowadzając do tragedii. Dzięki takiemu podejściu powstała najbardziej odważna, nieprzewidywalna i zróżnicowana płyta w karierze tria.

Wersja poszerzona „Opposites” to dwa krążki. W sumie 20 piosenek Szkoci podzielili na części, które otrzymały tytuły „The Sand At The Core Of Our Bones” i „The Land At The End Of Our Toes”. Poszerzone wydanie już wkrótce będzie dostępne w Polsce!

I jeszcze dobra wieść na koniec – Biffy Clyro po raz kolejny zawitają do Polski. Szkoci pojawią się jako jedna z gwiazd Coke Live Music Festival w Krakowie. Ich koncert na terenach Muzeum Lotnictwa Polskiego odbędzie się 9 sierpnia.

Polecane