Big Cyc przed Scorpions


2012.04.04

opublikował:

Big Cyc przed Scorpions

Najbardziej zakręcony polski zespół, słynni happenerzy związani z Pomarańczową Alternatywą wystąpią 31. sierpnia we Wrocławiu przed niemiecką grupą Scorpions w ramach festiwalu wROCK for Freedom – Legendy Rocka. Koncert odbędzie się w Zajezdni Autobusowej przy ul. Grabiszyńskiej – symbolicznym miejscu, gdzie 32 lata temu rodziła się wrocławska Solidarność.

Na koncercie Zespół Big Cyc zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Zadzwońcie po milicję!”

„Zadzwońcie po milicję!”- to słynny okrzyk z happeningu Pomarańczowej Alternatywy. Były jeszcze inne jak np. „Pomóż milicji – pobij się sam!” czy „Komisariat naszym domem”. Ironia wkradła się na demonstracje uliczne za sprawą akcji Pomarańczowej Alternatywy, ale wcześniej nie było tak wesoło. W początkach stanu wojennego dominowały okrzyki typu: „Wrona skona”, „Tylko szmata bije brata” czy „Rzućcie pały chodźcie z nami”. W nagraniach podziemnego rocka z tamtych czasów przewijają się oba te nurty – ironiczny i dramatyczny. Jest groza utworu „ZOMO na Legnickiej” (Miki Mausoleum), który w pełni oddaje ducha walk ulicznych we Wrocławiu gdzie w rejonach ulicy Legnickiej, Grabiszyńskiej dochodziło do największych strać z ZOMO, jest także kpina z komunistycznej propagandy nakazującej pracę ku chwale socjalistycznej ojczyzny „myślę o tobie całe noce, a w dzień wyrabiam trzysta procent” („Polska” grupy Cela nr 3).

Oczywiście na wrocławskim koncercie nie zabraknie również największych przebojów Big Cyca znanych doskonale polskiej publiczności jak Berlin Zachodni, Kapitan Żbik, Makumba czy Rudy się żeni.

31.08.12 godz.17.00 Zajezdnia MPK, ul. Grabiszyńska 184, Wrocław

wROCK for Freedom – Legendy Rocka

SCORPIONS

BIG CYC

bilety: 80 zł – do 15.04, 95 zł – do 15. 06, 110 zł – do 30.08, 130 zł – w dniu koncertu

miejsca siedzące (boczna trybuna): 150 zł – do 15.04, 170 zł – do 15. 06, 190 zł – do 30.08,

200 zł – w dniu koncertu

Polecane

Share This