Big Cyc wzywa TVP do zapłaty miliona złotych


2018.08.07

opublikował:

Big Cyc wzywa TVP do zapłaty miliona złotych

CGM.pl

Prawnicy reprezentujący interesy zespołu Big Cyc złożyli wezwanie do zapłaty miliona złotych przez TVP. Pieniądze mają zostać przekazane Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Najlepiej wszystko obrócić w żart. Próbował to zrobić prorządowy publicysta Rafał Ziemkiewicz. Niestety nasi prawnicy chyba nie mają poczucia humoru, bo właśnie złożyli w TVP wezwanie do zapłaty na rzecz WOŚP z tytułu dokonanej manipulacji, w której wykorzystano na antenie TVP naszą piosenkę na użytek materiału propagandowego PiS. Teraz czekamy na oficjalną odpowiedź władz telewizji. Gdy będzie negatywna składamy pozew sądowy. I wówczas dopiero będą jaja – napisał na swoim Facebooku Krzysztof Skiba, wokalista zespołu.

Big Cyc żąda przeprosin od TVP Info

Muzycy domagają się przeprosin od stacji TVP Info, która bez pozwolenia użyła piosenki w programie “W tyle wizji”. Utwór został muzyczną ilustracją materiału, który wyśmiewał protestujących pod Sejmem. Było to nawiązanie do słów marszałka senatu Stanisława Karczewskiego o “świrach pod sejmem”.

Żądamy od TVP przeprosin zespołu na antenie TVP Info w programie “W tyle wizji” i poinformowanie widzów, że piosenka została użyta bez zgody zespołu – napisał w imieniu zespołu Krzysztof Skiba na swoim Facebooku.

Grupa żąda także wpłaty miliona złotych na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy tytułem “zadośćuczynienia za straty moralne i wizerunkowe jakie poniósł zespół Big Cyc w związku z sugestią poparcia dla polityki PiS”. Więcej tutaj.

TVP odpowiada grupie Big Cyc

Na oświadczenie zareagowała Telewizja Polska. Według pracowników stacji piosenka została wykorzystana zgodnie z prawem. – Telewizja Polska wyjaśnia, iż wykorzystanie fragmentu piosenki „Jak słodko zostać świrem” zespołu Big Cyc w programie satyrycznym TVP Info „W tyle wizji” nastąpiło na podstawie licencji, wynikającej z umowy generalnej zawartej pomiędzy Telewizją Polską, a Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS – napisano na początku odpowiedzi.

TVP zaznaczyło, że nie chciało nikogo obrazić i zawłaszczyć niczyjej pracy. Treść oświadczenia, które pojawiło się w Centrum Informacji TVP, można przeczytać tutaj.

Polecane

Share This