Bijatyka na koncercie Grupy Operacyjnej


2009.06.30

opublikował:

Bijatyka na koncercie Grupy Operacyjnej

Przerwany koncert, zdewastowana scena i kilkanaście zatrzymanych osób – te szokujące wydarzenia miały miejsce na ostatnim występie Grupy Operacyjnej w Paczkowie (opolskie). Podczas sobotniego koncertu zespołu grupa pijanych chuliganów zaatakowała fanów zespołu bawiących się pod sceną na paczkowskim rynku.

Kłopoty zaczęły się w prawym sektorze widowni, na której zebranych było około 800 osób. Grupa chuliganów zaczęła skandować wulgarne hasła i atakować słuchaczy.

„To był koszmar – relacjonuje fan zespołu – Było ich około dziesięciu, wszyscy pijani. Rozpychali się, uderzali łokciami, kopali nas.”

Sytuacja zaogniła się gdy po kilku minutach Mieszko, wokalista Grupy Operacyjnej, rzucił ze sceny serię obelg w kierunku awanturujących się chuliganów. Ci, w odpowiedzi, obrzucili scenę rozmaitymi przedmiotami, m.in. puszkami piwa. Organizator kazał w tym momencie przerwać koncert.

Wezwano policję, która wraz z ochroną imprezy próbowała przywrócić porządek. Zanim zatrzymano prowodyrów zajść w stronę zaplecza technicznego imprezy posypały się kostki brukowe, wyrywane przez chuliganów z chodnika! Improwizowane pociski porozbijały elementy wyposażenia sceny.

Zatrzymano w końcu kilkanaście osób i po dwudziestu minutach organizator dał zespołowi pozwolenia na kontynuowanie koncertu. Dalsza część imprezy przebiegła bez zakłóceń.

Oświadczenie Mieszka dotyczące incydentu opublikował m.in. portal społecznościowy fanów Grupy Operacyjnej: www.opersi.pl. W oświadczeniu czytamy m.in.: „Pragnę podziękować wszystkim widzom z Paczkowa, którzy nie pozwolili się zastraszyć niewielkiej grupie awanturujących się idiotów.

Przepraszam jednocześnie jeśli ktoś poczuł się urażony wulgarnymi słowami jakie padły z mojej strony w kierunku agresorów. Wiem, że moja emocjonalna reakcja tylko ich rozjątrzyła (.). Nie mogłem jednak spokojnie patrzeć jak pijani durnie próbują bić bawiących się pokojowo ludzi.”

Pełen tekst oświadczenia: www.opersi.pl.

Polecane

Share This