Bilety na koncerty Billy Talent


2012.10.26

opublikował:

Bilety na koncerty Billy Talent

W piątek 26 października o godzinie 9:00, zostanie uruchomiona sprzedaż biletów na koncerty zespołu Billy Talent w Polsce!

Przypomnijmy, że muzycy wystąpią w Krakowie (5 lutego 2013 / Studio) i Warszawie (6 lutego 2013 / Stodoła).

Billy Talent powstał w 1993 roku w Streetsville, Ontario. Zespół początkowo nosił nazwę Pezz i pod tym szyldem tworzył do 2001 roku (wydając jeden album o nazwie „Watoosh!”). W tym czasie okazało się jednak, że istnieje już amerykański zespół o tej samej nazwie – efektem tego była decyzja o zmianie nazwy zespołu. Inspiracją była postać Billego Talenta, gitarzysty z filmu Bruca McDonalda „Hard Core Logo”. Wraz ze zmianą nazwy muzyka tworzona przez zespół zaczęła coraz bardziej zmierzać w kierunku agresywnego punk-rocka. W 2003 roku zespół Billy Talent wydał album zatytułowany po prostu „Billy Talent I”. Krążek zyskał status potrójnej platyny w Kanadzie, a zespół zgarnął wiele prestiżowych nagród muzycznych (m.in. dwie nagrody Juno na Najlepszy Zespół oraz Najlepszy Album Roku).

Druga płyta, wydana w 2006 roku, przyniosła jeszcze większy sukces. Pierwsze miejsca na listach przebojów i listach sprzedaży oraz niezwykłe koncerty na wszystkich kontynentach, uczyniły z zespołu światową gwiazdę punk-rocka. Billy Talent występował razem z takimi grupami jak Rise Against, Anti-Flag, Moneen, czy My Chemical Romance. Podobny sukces powtórzyło trzecie wydawnictwo – „Billy Talent III”.

Jesienno-zimowa trasa koncertowa zespołu będzie okazją do zaprezentowania jak na żywo prezentuje się najnowszy album Billy Talent – „Dead Silence”. Krążek zaczął powstawać tuż po trasie promującej poprzednią płytę zespołu. Muzycy pracowali nad nim w trzech miejscach – w Vancouver, Toronto i Los Angeles. Swoją premierę album miał we wrześniu. O jego sile świadczyć może chociażby singlowy kawałek „Viking Death March”, z rewelacyjnym teledyskiem, który jest zapisem koncertowego szaleństwa na występach formacji:

Polecane

Share This