Billie Eilish świętuje rocznicę premiery „Happier Than Ever”


2022.07.28

opublikował:

Billie Eilish świętuje rocznicę premiery „Happier Than Ever”

Drugi album Billie Eilish, „Happier Than Ever”, ukazał się dokładnie 30 lipca 2021. Aby uczcić pierwsze urodziny wydawnictwa, wokalistka przygotowała szereg niespodzianek dla fanów.

Nieoficjalnie świętowanie rozpoczęło się już w ubiegłym tygodniu, kiedy Billie wydała bez wcześniejszej zapowiedzi dwa nowe utwory. Artystka zapowiedziała też prace nad nowym albumem.

W poniedziałek Eilish zaapelowała do fanów, by dzielili się pod hasztagami #HTEAnniversary swoimi wspomnieniami z ostatnich 12 miesięcy.

W planach są kolejne aktywacje i wydarzenia w różnych miejscach – aby być na bieżąco, należy śledzić oficjalne profile Billie Eilish, jak również konta fanowskie i oczywiście Universal Music Polska.

Billie Eilish zaczęła promocję swojego drugiego albumu od singla „Your Power”, który zadebiutował na 10. miejscu Billboard Hot 100, a w ciągu dwóch tygodni od premiery zgromadził ponad 150 mln streamów. Na początku 2021 Billie zdobyła dwie nagrody Grammy: za Nagranie roku („everything i wanted”) oraz Najlepszy utwór napisany do medium wizualnego („No Time To Die”). W lutym ‘21 na Apple TV+ odbyła się premiera filmu dokumentalnego „Billie Eilish: świat lekko zamglony” w reżyserii R.J. Cutlera. W maju do sprzedaży trafił książkowy debiut artystki – „BILLIE EILISH”, czyli zachwycająca wizualna opowieść o życiu gwiazdy. Polskim wydawcą było SQN. Fani w książce mogli oglądać setki niepublikowanych wcześniej zdjęć, osobiście wybranych przez Billie. Na początku czerwca do serwisów cyfrowych trafiła kolejna zapowiedź płyty, utwór „Lost Cause”. Natomiast w lipcu swoją premierę miał singiel „NDA”, do którego powstał mroczny i widowiskowy teledysk wyreżyserowany przez artystkę.

Album „Happier Than Ever” zadebiutował na #1 zestawień najpopularniejszych płyt w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii, Austrii, Danii, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Irlandii oraz Nowej Zelandii. W USA „Happier Than Ever” zanotowało najlepszy debiut winylowy od 30 lat.

Nie tylko dziennikarze, ale również słuchacze na całym świecie zachwycili się najnowszym albumem Billie Eilish. Na 16-utworowym wydawnictwie artystka nie tylko połączyła non-fiction z fantasy, ale też po raz kolejny pokazała, że jest jedną z najbardziej utalentowanych kompozytorek swojego pokolenia. Ostry jak brzytwa dowcip, obserwacje życia codziennego, sekrety i eskapady, a wszystko przemieszane obserwacjami o człowieczeństwie i poruszaniu się we współczesnym świecie. Słuchacze po spotkaniu z „Happier Than Ever” pozostają oczarowani i poruszeni nowym rozdziałem w twórczości Billie. Artystka jeszcze nigdy nie była tak otwarta i szczera, jak na swoim drugim krążku.

Esencja albumu, okładka i paleta kolorystyczna zostały zainspirowane ponadczasowymi artystami: Julie London, Frankiem Sinatrą, Peggy Lee oraz złotą erą lat 50. i 60. Za produkcję odpowiada brat artystki, FINNEAS, a całość została nagrana w studiu w rodzinnym domu Eilish w Los Angeles.

Obecnie artystka jest w trakcie trasy koncertowej promującej „Happier Than Ever”. Szykuje także dużo niespodzianek dla fanów. Wypatrujcie wieści.

Polecane

Share This