Billie Eilish z #1 w Polsce, USA i rekordami sprzedaży

Kapitalne wyniki "Happier Than Ever".


2021.08.11

opublikował:

Billie Eilish z #1 w Polsce, USA i rekordami sprzedaży

fot. mat. pras.

Najnowszy album Billie Eilish „Happier Than Ever” zanotował rewelacyjny debiut na listach sprzedaży na całym świecie, także w Polsce.

Album zadebiutował na #1 zestawień najpopularniejszych płyt w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii, Austrii, Danii, Holandii, Norwegii, Szwajcarii, Irlandii oraz Nowej Zelandii. W USA „Happier Than Ever” zanotowało najlepszy debiut winylowy od 30 lat.

Nie tylko dziennikarze, ale również słuchacze na całym świecie zachwycają się najnowszym albumem Billie Eilish. Na 16-utworowym albumie Billie Eilish nie tylko łączy non-fiction z fantasy, ale też po raz kolejny pokazuje, że jest jedną z najbardziej utalentowanych kompozytorek swojego pokolenia. Ostry jak brzytwa dowcip, obserwacje życia codziennego, sekrety i eskapady, a wszystko przemieszane obserwacjami o człowieczeństwie i poruszaniu się we współczesnym świecie. Słuchacze po spotkaniu z „Happier Than Ever” pozostają oczarowani i poruszeni nowym rozdziałem w twórczości Billie. Artystka jeszcze nigdy nie była tak otwarta i szczera, jak na swoim drugim krążku.

Esencja albumu, okładka i paleta kolorystyczna zostały zainspirowane ponadczasowymi artystami: Julie London, Frankiem Sinatrą, Peggy Lee oraz złotą erą lat 50. i 60. Za produkcję odpowiada brat artystki, FINNEAS, a całość została nagrana w studiu w rodzinnym domu Eilish w Los Angeles.

W ramach promocji krążka Billie Eilish pojawiła się m.in. w programie Jimmy’ego Fallona, gdzie wykonała tytułowy utwór z niego.

Polecane

Share This