Bilon zapowiada trzy wydawnictwa na ten rok


2018.01.12

opublikował:

Bilon zapowiada trzy wydawnictwa na ten rok

foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

Latem na kanale DiilTV pojawiały się tzw. znikające single Bilona. Raper publikował utwory, a po kilku dniach je usuwał. Wśród udostępnianych kawałków znajdowały się zarówno solowe nagrania artysty, jak i piosenki nagrane wspólnie z Wilkiem i Żarym.

Artysta właśnie zapowiedział, że wspólnie ze Szwedem SWD pracuje nad krążkiem „Warszawski Rapton”. Tytuł wydawnictwa zaczerpnięto od jednego z utworów z albumu „3 x nie”. – „Warszawski Rapton” jest tworem złożonym z inspiracji folkloru staro-warszawskiego oraz nowych brzmień. Niedługo pojawi się singiel, a całości możecie spodziewać się w pierwszej połowie 2018 – zapowiedział na fanpage’u Bilon, dodając, że nie będzie to jego jedyny tegoroczny materiał. W rozmowie z nami Szwed przyznał, że szykując ten materiał słuchał dużo miejskiego folku z południa Europy, m.in. z Hiszpanii i Grecji, dostrzegając w nim sporo podobieństw z typowo warszawskim graniem. Producent nie chce mówić zbyt wiele o tekstach Bilona, nazywa za to co zrobił na potrzeby tej płyty „współczesnym Stanisławem Grzesiukiem”.

Poprosiliśmy Bilona o krótki komentarz dotyczący jego planów na ten rok. Artysta jest póki co bardzo tajemniczy i nie chce zdradzać konkretów, ale mimo to powiedział nam, nad jakimi wydawnictwami oprócz „Warszawskiego Raptonu” pracuje obecnie. W marcu ma się ukazać grime’owa EP-ka, którą Bilon szykuje wspólnie z Kaczym, natomiast na jesień artysta obiecuje… nowy album Hemp Gru mający uświetnić XX-lecie istnienia składu. – Jest niesamowita energia – mówi krótko Bilon. Szwed potwierdza, że będzie to krążek z premierowym materiałem. Przy mikrofonach oczywiście Bilon, WDZ i Żary, na brzmieniem całości czuwa Waco.W planach są także trasa koncertowa i okolicznościowe wydawnictwa. Jakie konkretnie? Tego Bilon na razie nie chce mówić.

Polecane

Share This