Bisz wspomina pracę nad „Wilkiem chodnikowym”


2017.11.15

opublikował:

Bisz wspomina pracę nad „Wilkiem chodnikowym”

foto: Zuzanna Kwaśniewska

Wydany w 2012 roku album „Wilk chodnikowy” pozostaje największym sukcesem komercyjnym w dotychczasowej karierze Bisza. Raper uczcił pięciolecie krążka wypuszczając niedawno darmową EP-kę „Piękno i bestia”, za sprawą której podsumowuje czas od premiery albumu.

Podczas tegorocznego Polish Hip-Hop TV Festivalu Bisz spotkał się z Mateuszem Natalim z Popkillera, by opowiedzieć o pracy nad płytą. Zapis rozmowy trafił do sieci dopiero teraz i prezentujemy go poniżej. – Wielu ludzi tego nie wie, ale przed „Wilkiem” robiłem materiały mega zaangażowane treściowo i muzycznie. „Wilk” był naturalnie jakimś takim punktem, w którym poczułem, że to jest ostatni moment, kiedy mogę coś zrobić. Pomyślałem: „ok, zrobię tę płytę i niech się dzieje wola Nieba. Wczuję się w emocje, w bity od wielu świetnych ludzi i zażarło – wspomina Bisz dodając: – W moim sercu ten „Wilk chodnikowy” jest czymś totalnie wyjąkowym. Nagrywanym w szafie w momencie, kiedy wszyscy skreślili mnie już po wielu płytach. Niesamowita historia.

Zobaczcie rozmowę Mateusza z Biszem, z której dowiecie się, jak z perspektywy czasu Bisz ocenia album „Wilczy humor” nagrany wspólnie z Radexem. Artysta mówi także o zgubnej potrzebie bycia szczerym wobec siebie i autentycznym. – Bardzo często czuję rzeczy, których nikt inny nie czuje – śmieje się raper.

We wrześniu 2012 roku „Wilka chodnikowego” recenzował dla nas Artur Adamek. Jego tekst znajdziecie na tej stronie.

Polecane

Share This