„Black Parade” – premierowy utwór Beyoncé


2020.06.20

opublikował:

„Black Parade” – premierowy utwór Beyoncé

fot. mat. pras.

W sieci pojawił się premierowy utwór Beyonce zatytułowany „Black Parade”. Artystka opublikowała nagranie wczoraj wieczorem (u nas była już noc), by uczcić w ten sposób przypadające 19 czerwca Juneteenth, czyli Dzień Wyzwolenia – święto upamiętniające zniesienie niewolnictwa w Stanach. Utwór jest dostępny w dwóch wersjach – większość serwisów streamingowych otrzymała nagranie trwające 4:41, ale subskrybenci Tidala mogą posłuchać go w wersji dłuższej o pół minuty.

Wraz z premierą piosenki Beyoncé udostępniła na swojej stronie katalog, w którym wyróżniła kilkadziesiąt firm prowadzonych przez czarnoskórych Amerykanów. Jednocześnie artystka zadeklarowała, że wpływy z dystrybucji nowego singla zasilą fundusz wspierający przedsiębiorczość czarnoskórych.

Sprawdź też: Beyonce i JAY-Z pozwani przez artystkę z Jamajki. „Czuję się artystycznie zgwałcona”

Mimo iż ostatnim solowym krążkiem artystki jest „Lemonade” z 2016 roku, jej fani nie mogą narzekać na nudę. Po wydaniu w 2018 albumu „Everything is Love” nagranego wspólnie z JAYEM-Z, w ubiegłym roku ukazała się ścieżka dźwiękowa do remake’u „Króla Lwa”, na której obok nowej wersji „Can You Feel the Love Tonight” znalazło się kilka premierowych utworów Beyoncé, w tym „Spirit”. W ubiegłym roku ukazało się również „Homecoming”, koncertowe wydawnictwo zarejestrowane podczas głośnych koncertów wokalistki na Coachelli.

Polecane


Share This