Black Sabbath zapowiedzieli wyjątkowy box


2018.04.12

opublikował:

Black Sabbath zapowiedzieli wyjątkowy box

foto: Artur Rawicz / mfk.com.pl

Lata siedemdziesiąte wypełnione były singlami, które dziś mają status legendarnych. Jednak siedmiocalowy format płyty winylowej nie był wówczas po drodze zespołowi Black Sabbath. Po wydaniu swoich debiutanckich singli: “Evil Woman” i największego hitu wszechczasów grupy “Paranoid”, grupa uznała, że nie czuje się dobrze w ramach mainstreamowego popu oraz wśród publiczności, jaką ta ścieżka im przynosi. Od tamtej pory grupa zaprzestała więc wydawania singli.

My w ogóle nie mieliśmy w planach tworzenia singli – powiedział Tony Iommi dziennikarzowi tygodnika „Disc and Music Echo” w 1971 r. – Jednak, gdy ukończyliśmy album, „Paranoid” wydawał się idealnym zwiastunem płyty. Nie oczekiwaliśmy, że ten utwór coś zdziała. Nie wchodziliśmy do studia, by tworzyć single. My nagrywaliśmy płyty. Ale jeśli coś mogło takim singlem się stać z tego, co nagraliśmy na płytę, nie wykluczaliśmy jego wydania.

Tygodnik „Record Mirror” w listopadzie 1970 roku opublikował artykuł, w którym napisano, że Sabbs zdecydowali, że „Paranoid” będzie ich pierwszym i ostatnim singlem. Zespół pozostał wierny swojemu postanowieniu przy albumie “Master Of Reality” z 1971 roku, ale już w 1972, utwór ‘Tomorrow’s Dream’ został zwiastunem czwartego albumu grupy “Vol 4”. Od tamtej pory zespół wydawał single już regularnie. Pokazało to, że pomimo osobistej niechęci do tego formatu, wiele utworów po prostu świetnie się nadawało do roli singli.

“Supersonic Years – The Seventies Singles Box Set”, wydany zostanie 8 czerwca dzięki wytwórni BMG. Kompilacja dokumentuje historię singli grupy i zawiera unikatowe materiały.

Limitowana edycja zawiera:
• 5 rzadkich wersji singlowych najsłynniejszych utworów: Iron Man / Sabbath Bloody Sabbath / Am I Going Insane (Radio) / Hard Road / Symptom Of The Universe;
• 10 unikatowych kolorowych okładek z całego świata: bardzo rzadko dostępnych, lub wykonanych specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa;
• Wersje zremasterowane i odnowione przez Andy’ego Pearce’a;
• Książeczka w albumie zawiera szczegóły wydawnictwa i szczegółowe historie powstania i ewolucji jednego z najważniejszych gatunków muzycznych wszech czasów.

Box Set zawiera następujące single:

Dysk 1: Evil Woman (Don’t You Play Your Games With Me)/Wicked World – 1970
Dysk 2: Paranoid/The Wizard – 1970
Dysk 3: Iron Man (Single Edit)/Electric Funeral – 1970
Dysk 4: Tomorrow’s Dream/Laguna Sunrise – 1972
Dysk 5: Sabbath Bloody Sabbath (Edited Version)/Changes – 1973
Dysk 6: Am I Going Insane (Radio) (Single Edit)/Hole In The Sky – 1975
Dysk 7: Gypsy/She’s Gone – 1976
Dysk 8: It’s Alright/Rock ‘N’ Roll Doctor – 1976
Dysk 9: Never Say Die/She’s Gone – 1978
Dysk 10: Hard Rock (Single Edit)/Symptom Of The Universe (German Single Edit) – 1978

Okładki singli:
Dysk 1: Przód – Holandia/Tył – Niemcy
Dysk 2: Przód – Italy/Tył – Szwecja
Dysk 3: Przód – Vertigo/Tył – Warners
Dysk 4: Przód – France/Tył – Niemcy
Dysk 5: Przód – Japan/Tył – Holandia
Dysk 6: Przód i Tył – Japonia
Dysk 7: Przód i Tył – Jugosławia
Dysk 8: Przód – Holandia/Tył – Japonia
Dysk 9: Przód – Holandia/Tył – Niemcy
Dysk 10: Przód – Niemcy/Tył – Japonia

Polecane

Share This