Black Tapes i CF98 przed Fucked Up


2009.11.07

opublikował:

Black Tapes i CF98 przed Fucked Up

Krakowski koncert Fucked Up, zespołu, który w XXI wieku wskrzesił i odświeżył politycznie zaangażowany hard core i punk rock poprzedzą dwa krajowe supporty: Black Tapes (na zdjęciu) i CF98.

 

Zespół Fucked Up uformował się na początku 2001 roku w Toronto z inicjatywy facetów ukrywających się pod dziwacznymi i obrazoburczymi pseudonimami: 10,000 Marbles (gitara), Concentration Camp (wokal), Mustard Gas (bas) oraz Chrisa Colohana (znanego z Left For Dead/The Swarm czy nieistniejącego już Cursed). Później dołączyli Pink Eyes (wokal) oraz Mr. Jo (perkusja).

Słyną zarówno z ostrych politycznie tekstów i bezkompromisowej muzyki, jak również niepohamowanego i równie ostrego zachowania scenicznego, które zaowocowało zniszczeniem kanadyjskiego studia MTV (a w konsekwencji zakończyło się zakazem występów w programach tej stacji) oraz wielogodzinnymi zamieszkami z udziałem policji, które wywołał ich nocny występ na moście w ramach festiwalu SXSW.

Dorobek fonograficzny zespołu jest niewątpliwie imponujący. Ich dyskografia zawiera ponad czterdzieści pozycji, w tym dwa albumy oraz liczne single, EP-ki i splity na wszystkich możliwych nośnikach. Ich drugi pełnowymiarowy album „The Chemistry Of Common Life” (Matador) z ubiegłego roku spotkał się z  zachwytem muzycznej krytyki na całym świecie. Wystarczy przywołać pochlebne i entuzjastyczne recenzje w The New York Times, Blender, Pitchfork, Alternative Press, czy Q Magazine. Album zdobył również prestiżową nagrodę Polaris 2009.

W lutym 2009 zespół wystąpił na festiwalu The Independent w San Francisco razem z legendarnym twórcą Dead Kennedys, Jello Biafrą, z którym wykonał słynny „Blitzkrieg Bop” z repertuaru The Ramones.

W tym roku polska publiczność miała okazję oglądać ich występ na Off Festiwalu w Mysłowicach – przez wielu uznany za najlepszy koncert festiwalu. Tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć grupę na pierwszym w Polsce klubowym koncercie. Po raz pierwszy także organizatorzy cieszą się, że skromny, znany z punkowych koncertów klub Loch Ness w niczym nie przypomina bogatego studia MTV.

Znana jest już cena biletów i wynosi ona 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu bilety dostępne będą w sieciach eventim.pl i ticketpro.pl oraz shortcut.pl.

Bilety kolekcjonerskie dostępne są w naszych punktach sprzedaży: księgarnia klubu LOKATOR (ul. Krakowska 27, czynna pon.-sob. w godz. 12-18), klub DRUKARNIA (ul. Nadwiślańska 1), KAWIARNIA NAUKOWA ul. Jakuba 29 -31 (codz. od 18.00 do 22.00)

 

30 listopada, klub Loch Ness, ul. Warszawska 15

Polecane

Share This