BLACKPINK prezentują debiutancki „THE ALBUM”


2020.10.03

opublikował:

BLACKPINK prezentują debiutancki „THE ALBUM”

„THE ALBUM” trafił do serwisów cyfrowych oraz sklepów. Gościnnie na krążku pojawiają się Selena Gomez oraz Cardi B. W dniu premiery płyty do sieci trafił także klip do utworu „Lovesick Girls”, trzeciego singla z „THE ALBUM”.

Już 14 października w serwisie Netflix pojawi się film dokumentalny opowiadający o BLACKPINK, „Light Up The Sky”.

Na „THE ALBUM”, poza „Lovesick Girls”, trafiły też przebojowe single „How You Like That” i „Ice Cream” ft. Selena Gomez. Ten pierwszy utwór, który ukazał się 26 czerwca, niedawno zdobył nagrodę Piosenki lata na MTV VMA. Trap-popowy kawałek pobił też wiele rekordów, w tym odtworzeń w pierwsze 24 godziny od premiery. „Ice Cream” zadebiutowało na 13. miejscu Billboard Hot 100, co jest pierwszym wejściem BLACKPINK do Top 20.

BLACKPINK – „THE ALBUM” – tracklista:

1. How You Like That
2. Ice Cream (feat. Selena Gomez)
3. Pretty Savage
4. Bet You Wanna (feat. Cardi B)
5. Lovesick Girls
6. Crazy Over You
7. Love To Hate Me8. You Never Know

BLACKPINK za sprawą piosenki „DDU-DU DDU-DU” pobiły rekord najwyżej debiutującej piosenki k-popowej żeńskiej grupy w zestawieniu Billboard Hot 100. Klip przekroczył 10 mln wyświetleń w zaledwie 6 godzin, a w jeden dzień zgromadził 36,2 mln wyświetleń.

BLACKPINK tworzą Jisoo, Jennie, Rosé i Lisa: cztery charyzmatyczne wokalistki, tancerki i ikony mody. Debiutanckie „Square One” z 2016 pokazało olbrzymi potencjał zespołu; w 2018 „Square Up” dotarło do 40. miejsca Billboard 200 oraz szczytu Billboard World Albums chart. W kwietniu 2019 ukazała się EP-ka „Kill This Love”. BLACKPINK było pierwszym damskim k-popowym zespołem, który zagrał na festiwalu Coachella.

Polecane

Share This