Blade Loki i Zgon wystąpią w Poznaniu


2010.01.04

opublikował:

Blade Loki i Zgon wystąpią w Poznaniu

16 stycznia Blade Loki wraz z supportującą ich grupą Zgon wystąpią w poznańskim Klubie Blue Note. Grupa wykonuje melodyjną odmianę punk-rocka, jednocześnie łącząc ją z hard core, reggae i ska. Muzycy zagrali wiele koncertów nie tylko w Polsce, ale również w Czechach i Niemczech, zyskując uznanie publiczności.

3 października 2009r. ruszyła jesienna trasa koncertowa Bladych Loków promująca nowy album “TORPEDO LOS”. Zespół, którego pojawienie się na scenie jest gwarancją dobrej zabawy, zagra w 13 miastach Polski. Będzie to pierwsza trasa koncertowa z nową wokalistką – Agnieszką “Majką” Niemczynowską.

Supportem poznańskiego koncertu w Blue Note będzie grupa Zgon.

Bilety na poznański koncert zespołów Blade Loki i Zgon w cenach 20zł w przedsprzedaży oraz 25zł w dniu koncertu dostępne są w Klubie Blue Note, CIM, Carton Shop oraz Rock Long Luck. Start koncertu o godzinie 20:30.

Blade Loki powstały w 1992 roku we Wrocławiu. Tuż po wydaniu debiutackiej płyty „Młodzież olewa” zostali okrzyknięci jednym z 3 debiutów 1995 roku i zyskali wierne grono fanów.

Przełomowym momentem w historii było ukazanie się czwartego albumu „… no pasaran”. Tytułowy utwór był promowany w licznych stacjach telewizyjnych i radiowych, a wytwórnia S.P. RECORDS postanowiła umieścić go na składance „Bez Obciachu” obok muzyki takich zespołów jak: Kult, Hey, Abra Dab, Cool Kids Of Death, Happysad i wielu innych.

Zespół miał również okazję wykonać “No Pasaran” na żywo w programie „Kuba Wojewódzki Show” ugruntowując sobie w ten sposób pewne miejsce w czołówce polskich zespołów alternatywnych.

Album „Torpedo Los”, wydany w maju 2009r., jest owocem blisko trzyletniej pracy zespołu, a nagrany został częściowo z byłą wokalistką Agatą Polic oraz jej następczynią – Agnieszką „Majką” Niemczynowską, znaną z takich zespołów jak Clon czy Poison Honey. Nowy materiał jest dowodem na to, że zespół pomimo zmian personalnych jest w dalszym ciągu w znakomitej formie.

Dyskografia Bladych Loków:

„Torpedo Los” (S.P. Records, 2009)

„No Pasaran” (S.P. Records, 2006)

„Psy i Koty” (W Moich Oczach, 2002)

„Blada płyta” (S.P. Records, 2000)

„Młodzież olewa” (Silver-Ton, 1995)

Supportująca Blade Loki grupa Zgon powstała w połowie 2006 roku we Wronkach. Chęć eksperymentowania oraz entuzjazm spowodowały, że czwórka przyjaciół stworzyła własne, charakterystyczne brzmienie. Pod koniec roku 2007 Zgon zarejestrował pierwsze nagrania i umieścił je na epce nazwanej „Dymówka”, promując ją na kilkudziesięciu koncertach w całej Polsce. Obecnie – ciągle będąc w trasie „Death Tour 2009”, promującej album „Rock`n`roll is dead” – zespół pracuje nad nowym materiałem, który ukaże się na początku 2010r.

Polecane

Share This