Blady Kris – „Halo” (wideo)


2014.07.12

opublikował:

Blady Kris – „Halo” (wideo)

Prezentujemy teledysk Bladego Krisa „Halo”, drugi singiel promujący debiutancki album artysty „Beatbox Rocker”. Utwór został w całości skomponowany i wykonany przez Bladego Krisa. Za produkcję video odpowiada grupa BG Multimedia.

Album „Beatbox Rocker” to dwupłytowe dzieło prawdopodobnie najlepszego polskiego beatboxera Bladego Krisa. Blady Kris w całości odpowiada za warstwę muzyczną materiału, sam wyprodukował, zmiksował i zmasterował wszystkie utwory.

Całość składa się z dwóch wyjątkowych płyt: na „beżowej” płycie CD znajduje się trzynaście premierowych utworów autorstwa Bladego Krisa, natomiast „błękitna” płyta DVD zawiera dziewięć lekcji beatboxu, podczas których Blady Kris wprowadza odbiorcę w świat sztuki władania głosem i mikrofonem. Ogromny wpływ na brzmienie utworów miał belgijski producent Fatty K, który współpracował z Krisem podczas miksu i masteringu.

Poligrafia to dzieło Piotra Okulewicza, niesamowitego malarza ze Szczecinka. Metoda jaką posługuje się Piotr to połączenie malowania aereografem i obróbki cyfrowej. I tak powstała grafika oddała osobisty klimat płyty Krisa.

Krzysztof Kadela, znany jako Blady Kris, to czołowy polski beatboxer. Jest pierwszym Mistrzem Polski Beatboxu oraz zasiada jako sędzia w międzynarodowych bitwach beatboxowych. Spopularyzował sztukę wokalnej perkusji w Polsce, dzięki występowi w pierwszej edycji programu Mam Talent, gdzie dostał się do finału. Na swoim koncie ma ponad 2000 koncertów w Europie i Azji, ściśle współpracuje z polskim radiem i telewizją. Od kilku lat jest współorganizatorem międzynarodowego festiwalu teatralno-ulicznego Bruk Festival, gdzie wyszkolił 3 ostatnich mistrzów Polski w beatboxie. Znany jest ze swojej unikalnej metody nauczania, nazwanej „Chórem Bladego Krisa” – treningowi, który pozwala w 2 tygodnie posiąść umiejętności, które młodzi beatboxerzy ćwiczą przez pół roku.

Polecane

Share This