Bobby McFerrin w Polsce!


2011.02.05

opublikował:

Bobby McFerrin w Polsce!

Bobby McFerrin, nazywany jednym z cudów światowej muzyki, jest zdobywcą 10 nagród Grammy, uznawanym za jednego z najsłynniejszych na świecie innowatorów i improwizatorów wokalnych, jest wybitnym dyrygentem, twórcą jednej z najpopularniejszych piosenek końca XX wieku („Don`t Worry, Be Happy”), a także zapalonym rzecznikiem edukacji muzycznej. Jego płyty sprzedały się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy, zaś współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu.

McFerrin posiada cztero-oktawową skalę głosu i szeroki zakres technik wokalnych. To ostatni prawdziwy człowiek renesansu w świecie muzyki, badacz wokalny, który łączy własne pomysły z jazzem, folkiem i muzyką świata – chóralną, a’cappella i klasyczną. Jako dyrygent posiada słuch orkiestrowy, przez co jego inwencja wokalna zdaje się nie mieć granic. Potrafi zaśpiewać na przykład zainspirowane trąbką partie w standardzie jazzowym „Round Midnight” albo interpretuje partie fletu i wiolonczeli w dziełach Fauré i Vivaldiego, czy też po prostu tworzy zupełnie nowe brzmienie.

Koncerty Bobby’ego McFerrina to niezwykłe widowiska wokalne podczas, którego widzowie stają się częścią występu i śpiewają razem z nim!

www.bobbymcferrin.com

Bobby McFerrin

16 czerwca 2011

Warszawa, Sala Kongresowa

pl. Defilad 1, godz. 20.00

SPRZEDAŻ BILETÓW RUSZY 7 LUTEGO

Bilety dostępne w Bileterach Empik, Sklepach sieci Media Markt i Saturn,

wszystkich punktach sieci  Eventim (www.eventim.pl) oraz w kasie Sali Kongresowej PKiN tel. 22 656 72 99

Organizator: Good Music Productions www.goodmusic.com.pl

Polecane

Share This