Bomby Kolorowe Od Dziś


2009.05.11

opublikował:

Bomby Kolorowe Od Dziś

Materiał na płytę powstawał przez ostatnie 2 lata. Zespół skomponował przez ten czas dużo muzyki, z czego następnie powstało kilkanaście piosenek – kandydatów na nową płytę. Ostatecznie znalazło się na niej 10 utworów. Płyta jest dynamiczna i emocjonalna.  – „Na początku pracy nad nową płytą piosenki były eklektyczne, bardzo zróżnicowane, a potem im dłużej komponowaliśmy tym bardziej dochodzilismy do wniosku, że ta płyta powinna być zwarta stylistycznie. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że kluczem doboru piosenek będą energia i emocja” – opowiada Michał Barycki, wokalista i basista zespołu The Calog.

Teksty fotografują rzeczywistość, wyrażają niezgodę na wszechobecną łatwiznę, miernotę i płytkość. Wgłębiają się również w naturę człowieka pokazując często skomplikowane sytuacje i relacje między ludźmi. – „Chodzi o to, że człowiek, który ma ambitniejsze cele w życiu i chęć żeby jego życie miało jakąś wagę, czuje się często zewsząd przytłoczony taniością, miernotą i tymczasowością. Chcieliśmy na to zwrócić uwagę. ” – mówi Michał Barycki.

Za realizację nagrań w warszawskim studiu Music Shop odpowiedzialny jest sam zespół. Płytę zmiksował Tomasz Bonarowski, a masteringiem zajął się Leszek Kamiński.

Lista utworów:

1. Mosty

2. Królowa popu

3. Na pół

4. Bomby Kolorowe

5. On

6. Lepiej nie

7. Uzależnieni

8. Kontrola z Urzędu

9. Pani P.

10. Poukładałem

www.myspace.com/thecalog

http://www.thecalog.art.pl/

Polecane

Share This