Bon Iver prezentuje dwa nowe numery. Album już w sierpniu


2019.07.11

opublikował:

Bon Iver prezentuje dwa nowe numery. Album już w sierpniu

fot. Graham Tolbert & Crystal Quinn

Świetne wieści dla fanów Bon Iver. Już 30 sierpnia do nakładem wytwórni Jakjaguwar ukaże się czwarty album grupy Justina Vernona „i,i”. W sieci właśnie pojawiły się dwa kolejne promujące go utwory – „Jelmore” oraz „Faith”.

Nowy materiał został zarejestrowany w Sonic Ranch w Zachodnim Teksasie oraz April Base w Wisconsin. Trzynaście utworów, które znajdą się na płycie dopełniają cykl: od zimy „For Emma, Forever Ago”, przez wiosnę „Bon Iver, Bon Iver” i niewzruszone lato „22, A Million” przyszedł czas na jesień z „i,i”.

To najbardziej dojrzała i kompletna płyta. Idąc przez życie, kiedy słońce zaczyna zachodzić, zaczynasz zyskiwać nową perspektywę. Stajesz się bardziej szczery w swoje pracy – mówi Justin.

W sesjach nagraniowych Justinowi towarzyszyła grupa muzyków – Sean Carey, Andrew Fitzpatrick, Mike Lewis, Matt McCaughan, Rob Moose i Jenn Wasner. Dodatkowo do współpracy Vernon zaprosił Jamesa Blake’a, Brada i Phila Cook, Aarona i Bryce’’a Dessner, Bruce’a Hornsby, Channy Leaneagh, Naeem, Velvet Negroni, Martę Salogni, Francis Starlite, Mosesa Sumney, TU Dance i wielu innych. Justin na płycie śpiewa o równowadze między jednostką a społecznością, o inspiracji i tworzeniu.

Kiedy sesje nagraniowe rozpoczęły się w Sonic Ranch, zespół w pełni wykorzystał obiekt używając pięciu sal jednocześnie.

Dzięki temu poczuliśmy się pewnie i komfortowo, uwolniliśmy się od jakichkolwiek rozpraszaczy. Nie opuściłem studia przez sześć tygodni. Pod wieloma względami historia albumu jest historią tych sześciu tygodni – wyjaśnia Vernon.

Bon Iver – „i,i” – tracklista:

1. Yi
2. iMi
3. We
4. Holyfields,
5. Hey, Ma
6. U (Man Like)
7. Naeem
8. Jelmore
9. Faith
10. Marion
11. Salem
12. Sh’Diah
13. RABi

Polecane

Share This