Bon Jovi wracają do Polski


2018.10.29

opublikował:

Bon Jovi wracają do Polski

foto: mat. pras.

Po sześcioletniej przerwie Bon Jovi wrócili na trasę i ponownie ruszyli w świat. Grupa ma za sobą koncerty USA, Kanadzie, Brazylii, Argentynie i Chile, a pod koniec 2018 roku zawita jeszcze do Japonii i Australii. Zaplanowana na przyszły rok europejska trasa This House Is Not For Sale to kolejne wielkie wydarzenie w ich karierze.

Grupa będzie koncertować w Europie wiosną i latem 2019. W rozpisce nie mogło zabraknąć Polski, dzięki czemu 12 lipca będziemy mogli zobaczyć Bon Jovi na PGE Narodowym w Warszawie. Organizatorem koncertu będzie agencja Live Nation. Przedsprzedaż biletów rusza już jutro o 9:00, otwarta sprzedaż 6 listopada o 10:00.

Sukces ostatniego albumu „This House Is Not For Sale” był kulminacją burzliwego okresu w trzydziestoletniej historii grupy. W 2016 roku rozpoczęła się seria kameralnych występów zespołu, album stał się punktem wyjścia nowej ery dla Jona Bon Jovi i jego zespołu.

Zespół bardzo się zmienił od czasu ostatniego tournée. W 2013 trasa “Because We Can World Tour” była ich trzecią od sześciu lat, która znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu najbardziej dochodowych tras koncertowych świata (wyczyn, który udało się osiągnąć tylko The Rolling Stones).

W skład zespołu wchodzą David Bryan i Tico Torres, którzy obok Jona należą do pierwotnego składu zespołu, a także długoletni basista Hugh McDonald, współproducent i współautor tekstów John Shanks, multiinstrumentalista Everett Bradley i główny gitarzysta Phil X, który dołączył do zespołu na trasie koncertowej w 2013 roku.

– Staliśmy się nowym, odmłodzonym Bon Jovi – mówi Jon. – Z odświeżonym składem brzmimy lepiej niż kiedykolwiek i cieszymy się każdą minutą spędzoną razem. Stanowimy zespół, dostarczamy sobie i fanom niezapomnianych wrażeń i przeżywamy wszystko na nowo.

Trasa skupia się na muzyce i piosenkach, czyli filarze działalności zespołu – który doprowadził do sprzedaży ponad 130 milionów płyt Bon Jovi. Podczas trasy zespół ma możliwość doboru repertuaru spośród 95 piosenek, który może zmieniać każdej nocy. Na pewno nie zabraknie utworów wszech czasów, takich jak: “You Give Love A Bad Name”, “It’s My Life”, “Wanted Dead Or Alive”, “Bad Medicine”, “Who Says You Can’t Go Home”, “Keep the Faith”, “Always”, “Have A Nice Day” i oczywiście “Livin’ On A Prayer”.

Rozpiska europejskiej trasy:

Maj 2019
31 – Rosja – Moskwa, Luzhniki Stadium

Czerwiec 2019
2 – Estonia – Tallinn, Song Festival Grounds
5 – Szwecja – Sztokholm, Tele2 Arena
8 – Norwegia – Stavanger, Viking Stadium
11 – Dania – Sønderborg, Slagmarken
13 – Holadnia – Nijmegen, Goffertpark
15 – Irlandia – Dublin, RDS Stadium
19 – Wielka Brytania – Liverpool, Anfield
21 – Wielka Brytania – Londyn, Stadion Wembley
23 – Wielka Brytania – Coventry, Ricoh Arena

Lipiec 2019
3 – Niemcy – Dusseldorf, Merkur Spiel-Arena
5 – Niemcy – Monachium, Olympiastadion
7 – Hiszpania – Madryt, Wanda Metropolitano Stadium
10 – Szwajcaria – Zurych, Stadion Letzigrund
12 – Polska – Warszawa, PGE Narodowy
14 – Belgia – Werchter, TW Classic
17 – Austria – Wiedeń, Ernst-Happel Stadion
19 – Austria – Klagenfurt, Wörthersee Stadion
21 – Rumunia – Bukareszt – Piata Constitutiei

Polecane


Share This