Bonus RPK i Liroy pracują nad zmianą prawa


2019.02.14

opublikował:

Bonus RPK i Liroy pracują nad zmianą prawa

fot. facebook.com/bonusrpk

W lipcu 2018 Bonus RPK został skazany na karę pięciu i pół roku pozbawienia wolności za rzekomy handel narkotykami. Artystę zobowiązano także do zwrócenia do państwowej kasy blisko 500 tysięcy PLN, które Bonus miał zarobić na swojej przestępczej działalności. Wyrok zapadł na podstawie zeznań małego świadka koronnego, a jako argumentów przeciwko raperowi użyto m.in. tekstów jego utworów. Bonus deklaruje, że jest niewinny i został pomówiony. Artysta odwołał się od wyroku sądu.

Bonus walczy o swoją wolność nie tylko próbując dowieść niewinność. Raper dąży także do zmiany prawa, które obecnie pozwala skazywać ludzi bez twardych dowodów, a jedynie na podstawie zeznań wątpliwej wiarygodności świadków. Artysta zainicjował akcję Poprawa Prawa, w ramach której chce przedstawić swoje propozycje zmiany przepisów w Polsce, by zapobiec skazaniom przez pomówienia. Bonusa w walce wspiera Piotr Liroy Marzec, pionier rodzimego rapu, obecnie poseł. – Zaangażował się w sprawę, zbierając podpisy w sejmie. Dzięki jego pomocy już niebawem nasz projekt trafi do sejmu z ramienia posłów – pisze Bonus.

Zamysł ustawy dotyczy dopracowania art. 60, a dokładnie paragrafu 3 i 4, który na dzień dzisiejszy pozwala skazywać ludzi tylko i wyłącznie na podstawie samych słów nie opierając się na innych kluczowych dowodach materialnych. W ten sposób ludzie hurtowo trafiają do aresztów i nie mają jak się bronić. Ciężko jest o alibi, kiedy pomówienia dotyczą nieraz wielu lat wstecz, szczególnie w sprawach związanych z narkotykami. Świadkowie często żonglują kosmicznymi (wirtualnymi) ilościami i plątają się w zeznaniach, a mimo to w 99% dochodzi do skazań!!! W taki sposób można udupić każdego, kto jest niewygodny – wyjaśnia artysta, dodając, że właśnie taka sytuacja miała miejsce w jego przypadku.

Mały świadek koronny, czyli święta krowa polskiego systemu, musi zostać dopracowana

Pięć i pół roku bezwzględnego więzienia oraz ogromną karę finansową za narkotyki, które widział tylko świadek!!! Nikogo nie obchodziła moja wcześniejsza niekaralność, a policja nie musiała mnie w żaden sposób rozpracowywać. Po linii najmniejszego oporu, bez litości Polski wymiar sprawiedliwości buduje sobie fikcyjne statystki. Premie i awanse są dziś więcej warte niż ludzkie życie. Ja się z tym nie zgadzam i dlatego walczę nie tylko o siebie i moją rodzinę, ale o nas wszystkich, bo to co mnie spotkało, może spotkać każdego z was.

Jeśli chcą skazywać za handel narkotykami, to niech postarają się chociaż o zdobycie prawdziwych dowodów w postaci: bilingów, logowań, zapisu monitoringu, telefonów, zakupu kontrolowanego i przede wszystkim NARKOTYKÓW, które po wnikliwej ekspertyzie potwierdzą, że one faktycznie nimi są!!! Same słowa to jedno, a udowodnienie ich wartości to drugie. Mały świadek koronny, czyli święta krowa polskiego systemu, musi być gruntownie dopracowana, tak aby nie krzywdziła niewinnych ludzi – kończy raper, zapraszając na stronę www.poprawaprawa.pl, gdzie niebawem znajdzie się więcej informacji.

Polecane

Share This