Bonus RPK: „Moi adwokaci nie zostawili suchej nitki na orzeczeniu sądu”

Poznaliśmy termin ogłoszenia wyroku w sądzie apelacyjnym.


2019.05.08

opublikował:

Bonus RPK: „Moi adwokaci nie zostawili suchej nitki na orzeczeniu sądu”

foto: kadr z wideo

Wczoraj odbyła się rozprawa apelacyjna Bonusa RPK. Raper odwołuje się od wyroku, na mocy którego skazano go na pięć i pół roku pozbawienia wolności i nakazano wpłacić do państwowej kasy blisko pół miliona złotych.

Artysta przekonuje, że padł ofiarą pomówienia. Raper wyjaśnia, że prokuratura nie zgromadziła dowodów, potwierdzających, iż Bonus handlowałby narkotykami, a całe oskarżenie opiera się na zeznaniach tzw. małego świadka koronnego, któremu Bonus zarzuca niewiarygodność.

– Wnioski dowodowe, które złożyliśmy, zostały odrzucone po raz kolejny. Nawet w sprawie odwoławczej nie dano mi szansy przesłuchać niektórych świadków – mówił po rozprawie Bonus.

Raper dziękuje reprezentującym go prawnikom w opublikowanym na Instagramie poście.

Moi adwokaci, czyli Adam Woźny i Jacek Dubois stanęli na wysokości zadania i nie zostawili suchej nitki na orzeczeniu oraz uzasadnieniu wyroku pierwszej instancji. Podali szereg wątpliwości i nieścisłości związanych z moją sprawą, co zostało zarejestrowane przez różne media. Była m.in. telewizja Polsat, TVN24, fundacja Niepokonani 2012, czy Kryminalna Polska. Pewnie na dniach będziecie mogli sami zobaczyć mowy końcowe w Internecie.

Oczywiście prokurator oponował za przyjęciem naszych apelacji, mimo że sam chciał dla nas mniejszych wyroków w Sądzie I instancji i klasycznie bez skrupułów przekonywał, że tak być powinno, a wyroki są adekwatne do oskarżeń wynikających z pomówienia. Reasumując widzę, że ten art. 60 dalej jest im na rękę, ponieważ to jest najprostszy środek do ich sukcesów i pompowania sztucznych statystyk. 20.05 mam orzeczenie wyroku, także trzymajcie kciuki. Dziękuję Wam za wsparcie i za nagłaśnianie tematu. Walczymy dalej mimo zmęczenia.

Bonusa wspierali w sądzie m.in. Ten Typ Mes i Pezet.

Byłem dzisiaj na sali sądowej i tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że nie można pozwolić na to, by skazywać ludzi na karę pozbawienia wolności na podstawie pomówień i przy rażącej ignorancji sądu i prokuratury w stosunku do braku dowodów – komentował na Instastory Pezet.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez BonusRPK_official (@bonusrpk_official)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Piotr Tomczyk ⭐Official⭐ (@wra87)

Polecane