Bonus RPK zrzuca „bombę atomową na patologię polskiego prawa”


2019.09.02

opublikował:

Bonus RPK zrzuca „bombę atomową na patologię polskiego prawa”

fot. kadr z wideo

Na kanale Ciemnej Stregy pojawiła się kolejna zapowiedź szykowanej na jesień płyty Bonusa RPK „Bloków rezydent”. Raper zapowiadał kawałek „Poprawa prawa” jako „bombę atmomową zrzuconą na patologię polskiego prawa.

Artysta celowo wybrał na premierę singla dzień 2 września. To właśnie dziś Bonus stawił się w zakładzie karnym, gdzie ma odsiedzieć pięć i pół roku, na które skazano go za handel narkotykami. Przypomnijmy – skazano bez twardych dowodów, bazując na zeznaniach małego świadka koronnego, który wg Bonusa jest niewiarygodny.

Niestety, takich ludzi jak ja, w Polsce jest tysiące. Przez ostatnie prawie 5 lat, straciłem wolność, umarło mi dziecko w 8 miesiącu ciąży, co było spowodowane długotrwałym stresem, podupadłem na zdrowiu i dostałem po kieszeni. Teraz kiedy lada dzień rodzi mi się kolejny syn, nagle dostaje bilet z 10-dniowym wyprzedzeniem i nakaz uregulowania kary finansowej w ciągu 30 dni.

Do dziś nie potrafię zrozumieć za co zostałem tak dojechany? Moje wnioski o wstrzymanie kary i odroczenie jej, przez 3 miesiące nie zostały rozpatrzone. Nikogo nie interesuje życie moje i moich bliskich, chociaż dobrze wiedzą, że to wszystko jest jedną wielką farsą.

Jako osoba medialna, podjąłem walkę i jednocześnie ryzyko przeciwstawiając się temu. W temacie pomówień zrobiłem mega robotę, trafiłem nawet do sejmu. Wpuściłem media do swojego domu, uzewnętrzniłem się tylko dlatego żeby pokazać ludziom jak to działa i jakie skutki za sobą niesie. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy brali i biorą udział w akcji #muremzabonusem. Sprawa mojej wygranej leży w interesie nas wszystkich. Ja się więzienia nie boję, bo już tam byłem i wiem, z czym to się je. Jak trzeba to trzeba. Szkoda mi tylko straconego czasu i izolacji od rodziny, od dzieci, które potrzebują mnie najbardziej.

Każdy prawdziwy facet musi walczyć o życie i dobro swoich bliskich. Wszystkie programy i wywiady z moim udziałem, to nie jest „płacz”, tylko żal, bo za kulisami tej całej sprawy, kryje się wielka tragedia. Ktoś kto nie przeżył tego na własnej skórze, nie ma zielonego pojęcia o czym mówię. Teraz nadzieje widzę tylko w SN i w ułaskawieniu przez Prezydenta. Jeśli przegram całą wojnę, to z czystego serca polecam Wam uciekać z tego kraju.

Spójrzcie sami, co przeszedłem i co mi to dało. Nie życzę Wam tego co mnie spotkało i wątpię w to, że coś się zmieni na lepsze. Jeśli chodzi o nasz komitet „POPRAWA PRAWA”, to istnieje i będzie istniał, bez względu na to czy będę na wolności, czy nie. Inicjatywa powstała dla dobra nas wszystkich, nie tylko dla mnie. Ja jestem jej twarzą, a w okół inicjatywy jest wielu wspaniałych ludzi, którzy się nie poddają i będą walczyć do końca o zmianę prawa – napisał przy okazji premiery Bonus.

Polecane

Share This