Boy George na Roxy Festival 2011


2011.07.08

opublikował:

Boy George na Roxy Festival 2011

Ekscentryczny wokalista i DJ Boy George będzie gościem Marka Ronsona – gwiazdy inauguracyjnej odsłony Roxy Festival w ramach projektu Mark Ronson & The Business Intl.

Uwaga! Z przyczyn technicznych festiwal przenosi się do klubu Stodoła!

Kontrowersyjny Boy George bożyszczem nastolatek został dzięki takim hitom jak: „Do you really want to hurt me” czy „Karma Chameleon” zespołu Culture Club, w którym był wokalistą. Jego osiągnięcia wykraczają daleko poza świat klubowy – jest felietonistą Daily Express, autorem dwóch świetnie sprzedających się autobiografii, współproducentem, autorem tekstów piosenek i nagradzanego musicalu „Taboo” na Broadway`u i londyńskim West Endzie. Boy George stworzył także swoją własną linię ubrań B-Rude ze sklepami w Nowym Jorku, Los Angeles czy Londynie, nie mówiąc już o miksowaniu na pokazach takich domów mody jak Versace, Phillip Treacy, a także Hugo Boss. Nie dziwi zatem fakt, iż artysta został zaliczony do pierwszej pięćdziesiątki rankingu “100 najwspanialszych Brytyjczyków” BBC. Na scenie wciąż szokuje. Jego fantazyjne, a często wręcz psychodeliczne kreacje przekraczają kolejne granice, muzycznie nadal eksperymentuje i zachwyca udzielając się w niecodziennych projektach. Jednym z nich jest Mark Ronson and The Business Intl.

W styczniu tego roku wydał swój najnowszy album, 13 w karierze. I chociaż 14 czerwca tego roku skończył 50 lat i ma za sobą długą historię konfliktów z prawem oraz traumatycznych przeżyć, wciąż jest jednym z najbardziej podziwianych i aktywnych artystów na świecie.

Mark Ronson and The Business Intl to projekt firmowany przez muzyka, który mistrzowsko łączy różnorodne stylistycznie nurty: hip– hop, rock, elektronikę, disco czy indie, tworząc w ten sposób świeży, alternatywny mix. Podczas Roxy Festival wystąpi na żywo z towarzyszeniem wybitnych instrumentalistów i wokalistów. Do współpracy przy ostatniej płycie „Record Collection” zaprosił znakomitych muzyków: intrygującego Boya George’a właśnie, ale także Simona Le Bon (Duran Duran), D`Angelo, Ghostface`a Killaha, Andrew Wyatt’a (Miike Snow).

Spektakularne show, misternie zaprojektowane i pełne niecodziennej energii, tak charakterystycznej dla swoich koncertów, zaprezentuje również Andrzej Smolik. Tego artysty nie trzeba nikomu przedstawiać. To marka sama w sobie, jeden z najbardziej utalentowanych polskich muzyków, kompozytorów i producentów. Współpracują z nim takie sławy jak Victor Davies czy Emmanuelle Seigner. Smolik to multiinstrumentalista, którego znakiem rozpoznawczym są łagodne brzmienia i piękne melodie. Każdy jego utwór jest oddzielną historią, opowieścią interpretowaną przez zaproszonego gościa. Na swoim koncie ma 4 solowe płyty, najnowszy wydany jesienią ubiegłego roku.

Podczas Roxy Festival 2011 zagrają także Neo Retros – pierwsi w historii laureaci Nagrody Publiczności i Nagrody Jury jednocześnie tegorocznego konkursu Trendy. Ich muzyka jest syntezą tradycyjnych akustycznych dźwięków z gitarą elektryczną, wysublimowaną elektroniką, a czasem nawet baglamą i klawesynem, połączeniem nowoczesnych dźwięków z klasyczną strukturą piosenki.

Roxy Festival jest najmłodszym dzieckiem jednej z najbardziej charakterystycznych i wyrazistych stacji radiowych w Polsce – Radio Roxy, które na co dzień sięga po ambitne, alternatywne projekty i muzykę, jakiej nie grają inne stacje.

Bilety na Roxy Festival 2011 dostępne są w salonach Empik, Saturn, Media Markt oraz na portalach eventim.pl i ticketpro.pl:

VIP – 150 PLN

Miejsce stojące – 100 PLN

Z przyczyn technicznych, niezależnych od organizatorów, Roxy Festival 2011 odbędzie się 15 lipca w warszawskim klubie Stodoła, a nie w Parku Sowińskiego, jak wcześniej informowaliśmy. Wszystkie osoby które kupiły bilety w strefie VIP oraz miejsca siedzące prosimy o kontakt z organizatorem lub bileteriami.

Organizatorami imprezy są Sony Music Polska oraz Agencja SNAP, zaś partnerem strategicznym Radio ROXY.

Polecane

Share This