Brainstorm we wrześniu


2010.08.20

opublikował:

Brainstorm we wrześniu

Na nowym albumie znajdzie się 13 piosenek wyprodukowanych przez uznanego łotewskiego artystę hip-hopowego Gustavo:

A Moment To Share

Your Call

They Know How To Do It Well

Years And Seconds

Siam

Count My Fingers

And I Lie

Adventures Of The Free

To Deliver Brightness

White

On My Way

Begging For Your Starlight

Simple Things That Matter

Pierwotna, łotewskojęzyczna wersja płyty ukazała się już w 2008 roku i znalazła 20 tysięcy nabywców w rodzinnym kraju Brainstorm. Rok później ukazała się rosyjskojęzyczna wersja „Years And Seconds”, zaś teraz przyszedł czas na wydanie krążka w wersji anglojęzycznej. Warto wspomnieć, iż tekst utworu „Count My Fingers” został napisany przez Frana Healeya – wokalistę brytyjskiej formacji Travis, a jednocześnie fana BrainStorm. 

BrainStorm powstał w 1989 roku, ale popularność w Europie zyskał jednak dopiero po występie w Konkursie Piosenki Eurowizji w 2000 r. (zajął 3 miejsce). Zespół wydał dotychczas 11 albumów, z czego ostatnie 3 wydane zostały w dwóch wersjach: oryginalnej (łotewskiej) i angielskiej, przy czym teksty piosenek w obu językach najczęściej diametralnie się różnią.

Początkowo zespół BrainStorm grał rockowo, z czasem stopniowo ewoluował w kierunku pop-rocka. Kulminacją tego trendu była płyta „Online”, z największym hitem „Maybe”, dzięki której zespół stał się znany w całej Europie. Jednak kolejna płyta „A Day Before Tomorrow”, wydana w 2003 roku, była powrotem do bardziej rockowych, gitarowych brzmień.

Pierwszym singlem promującym album w Polsce jest utwór „Begging for Your Starlight” – premiera radiowa 16.08.2010.

Polecane

Share This