Brian Auger dziś w Progresji


2010.11.08

opublikował:

Brian Auger dziś w Progresji

Tego wybitnego muzyka fanom muzyki lat siedemdziesiątych przedstawiać nie trzeba.

Brian Auger, to jeden z najlepszych organistów w historii jazzu i rocka.

Jego pełna inwencji i pasji, bardzo kolorowa i dynamiczna gra ozdobiła mnóstwo płyt i koncertów, które firmował własnym nazwiskiem, lub szyldami Steampacket, The Trinity, czy Oblivion Express.

 

W swojej blisko 50-letniej karierze współpracował z takimi legendami muzyki jak: Rod Stewart, Tony Williams, Jimi Hendrix, Sonny Boy Williamson, Led Zeppelin, czy Eric Burdon.

Brian Auger ze swoim zespołem Oblivion Express wystąpi w Warszawie w rodzinnym składzie: Brian Auger – Hammond B-3, inst. klawiszowe, Karma Auger – perkusja, Savannah Auger – wokal i Nick Sample – bas.

Przed Oblivion Express wystąpi Konikiewicz@Transgroove w swoim specjalnym i unikalnym składzie: Wojciech Konikiewicz – klawisze, syntezatory, elektronika, Marcin Pospieszalski – bas, oraz Frank Parker – perkusja.

Lider formacji, to jeden z najciekawszych, najbardziej otwartych i kreatywnych muzyków polskiego jazzu, a także kompozytor muzyki współczesnej, elektronicznej, filmowej i teatralnej.

Współpracował z artystami z wielu krajów – od Japonii po USA, ma w dorobku kilkadziesiąt płyt wydanych zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

O projekcie Transgroove mówi: „W sensie stylistycznym i ekspresyjnym wykorzystuję wszystkie moje doświadczenia: jazz, funk, rock, reggae, etno, dark ambient, elektro. Bardzo istotne w mojej muzyce jest brzmienie, w tym cały potencjał elektroniki – laptop, sampling, procesory dźwięku„.

08.11.2010 poniedziałek, klub Progresja, Warszawa

WEJŚCIE OD GODZ. 19:00 (KONCERT 20:00)

BILETY W CENIE 80zł DO NABYCIA W KASIE KLUBU PROGRESJA, WARSZAWA, UL. KALISKIEGO 15A

Polecane

Share This