Britney Spears osiągnęła sukces w walce z ojcem


2021.02.12

opublikował:

Britney Spears osiągnęła sukces w walce z ojcem

fot. mat. pras.

Publikacja dokumentu „Framing Britney Spears” sprawiła, że o popowej wokalistce znów zrobiło się głośno. Jego autorzy – dziennikarze New York Timesa – podjęli się zadania przybliżenia fanom relacji Britney z jej ojcem. Wokalistka w 2008 roku została ubezwłasnowolniona i od tej pory pozostaje pod kuratelą Jamiego Spearsa. Wokalistka zdążyła zarobić w tym czasie ponad 100 milionów dolarów, m.in. wydając cztery płyty, koncertując na całym świecie i zasiadając w jurorskim fotelu X-Factora. Problem w tym, że Britney nie może samodzielnie zarządzać swoim majątkiem ani tak naprawdę swoim życiem. Fani od dawna zgłaszają ten problem, publikując posty oznaczone hashtagiem #FreeBritney. Film w reżyserii Samanthy Stark daje im mnóstwo nowych argumentów.

„Framing Britney Spears” przybliża sylwetkę Jamiego Spearsa jako despotycznego ojca, dla którego liczą się jedynie pieniądze zarabiane przez córkę. Ojciec, a jednocześnie kurator Britney, ma być całkowicie skupiony na sprawowaniu pełnej kontroli nad życiem córki. Twórcy rozmawiali m.in. z Kim Kaiman z Jive Records, labelu, w barwach którego Britney wydała siedem płyt.

Sprawdź także: Justin Timberlake ofiarą hejtu po premierze filmu dokumentalnego poświęconego Britney Spears

W 2019 roku Britney podjęła próbę uwolnienia się od ojca. Wokalistka złożyła w sądzie wniosek o zmianę kuratora. Artystka długo czekała na pozytywne zakończenie sprawy, ale wczoraj wreszcie się to udało, przynajmniej połowicznie. Sąd wprawdzie nie zgodził się, by Jamie Spears przestał sprawować opiekę nad córką, ale wyznaczył dodatkowego współkuratora – biuro Bessemer Trust. Dzięki decyzji sądu ojciec wokalistki nie będzie mógł już samodzielnie podejmować decyzji związanych z jej majątkiem. Na 17 marca i 27 kwietnia sąd zaplanował kolejne rozprawy dotyczące tej kwestii.

Do osób najaktywniej wojujących z Jamiem Spearsem należy Sam Ashghari, partner Britney, który po publikacji „Framing Britney Spearrs przypuścił w mediach frontalny atak na ojca wokalistki.

Żeby było jasne: mam całkowity brak szacunku dla kogoś, kto próbuje kontrolować nasz związek i ciągle rzuca nam kłody pod nogi. Uważam, że Jamie Spears jest skończonym kut**em. Nie będę wdawał się w szczegóły, ponieważ szanuję naszą prywatność, ale nie po to przybyłem do tego kraju, aby ktoś teraz nie pozwalał mi na wyrażanie moich opinii oraz ograniczał moją wolność – komentuje chłopak chłopak Britney Spears.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane


Share This