Brodka zaprasza do świata „Brut”


2021.05.31

opublikował:

Brodka zaprasza do świata „Brut”

Krążek, który zapowiadały single „Game Change” oraz „Hey Man”, jest już dostępny na platformach streamingowych oraz na CD. Winyl będzie mieć swoją premierę 13 sierpnia.

– W końcu nadszedł ten moment, kiedy mogę podzielić się z Wami z bardzo osobistą płytą. Zapisem ostatnich 2 lat życia, ale tak naprawdę znacznie dłuższej historii, słodko-gorzkiej i momentami wytrawnej. Chciałabym podziękować Wam za cierpliwość, za oddanie, za wszystkie żywe reakcje na pierwsze piosenki! W tych szalonych i niestabilnych czasach daje to ogromną otuchę i wsparcie! Dziękuję moim najbliższym, bez których nie byłoby tego krążka. Będzie mi ogromnie miło, jeśli znajdziecie chwilę, żeby wybrać się w muzyczną podróż do miasta BRUT – mówi Brodka.

Album „BRUT” zapowiadały „Game Change” oraz „Hey Man” – dwa świetnie przyjęte single zobrazowane dopracowanymi klipami. Pierwszy z nich traktował o podziale ról w społeczeństwie ze względu na płeć i otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Berlin Music Video Award. Drugi, to szpiegowsko-erotyczna opowieść mająca miejsce w mieście BRUT, w której główną rolę odgrywa alterego Brodki – Lola. Obydwa klipy wyreżyserowała Brodka wspólnie z Przemkiem Dzienisem.

„BRUT” to piąty studyjny album Brodki – wokalistki, kompozytorki, autorki tekstów, reżyserki klipów, artystki wszechstronnej, która tyle samo uwagi poświęca warstwie muzycznej, tekstowej, jak i wizualnej – wszystkiemu, co tworzy. Krążek ukaże się w formie elektronicznej i na CD 28 maja, a 13 sierpnia na półki trafi winyl.

Jak dowiadujemy się z opisu albumu – BRUT, to coś wytrawnego, surowego, bez lukru. To także odwołanie do brutalizmu, stylu w architekturze, który zakłada, że najważniejsze są przestrzeń, forma, uwrażliwienie na właściwości stosowanych materiałów i nadawanie im nowych znaczeń.

Brodka na „BRUT” sięga po materiały dobrze jej znane, ludowe okaryny, piszczałki, dudy, które tym razem sampluje, tworząc z nich nowe instrumenty o niekończącej się skali. Zamienia organiczne w syntetyczne.

Podczas pracy w londyńskim Flesh and Bone Studios, pod okiem producenta Oli’ego Baystona, powstał bezkompromisowy materiał, napędzany klasyczną sekcją rytmiczną, w którym pobrzmiewają echa punk rocka, trip hopu czy grunge’u. Płyta BRUT przepełniona jest powidokami z przeszłości i tęsknotą do lat 90tych, w odważnym i nowoczesnym wydaniu.

Brodka w warstwie tekstowej BRUT otwiera między innymi dyskusję na temat roli płci. Odważnie mierzy się ze stereotypami narzuconymi przez społeczeństwo, wyraża potrzebę wyjścia z utartych konwenansów, tworzy figurę łączącą elementy kobiecości i męskości.

Na „BRUT” Brodka pokazuje swoją artystyczną dojrzałość i nagrała najbardziej fascynujący materiał w swojej karierze.

Polecane

Share This