Bruk Festival 2011


2011.05.24

opublikował:

Bruk Festival 2011

Bruk Festival 2011 będzie bez wątpienia jednym z najciekawszych wydarzeń tego roku oraz jedyną tej rangi imprezą w Polsce i Europie Środkowej. Organizatorami są Dobra Sztuka, Prezydent Miasta Olsztyn, a także firmy i artyści związani z promocją i aktywizacją kultury miejskiej w Polsce. Festiwal jest przeglądem aktywności twórczej młodych entuzjastów tego nurtu.

Bruk Festival to jedyna w Polsce impreza promująca kulturę uliczną na tak wielu płaszczyznach jej działalności. Bruk to także niepowtarzalna okazja, by na żywo zobaczyć gwiazdy ulicznej muzyki, tańca, graffiti, beatboxu, teatru czy dj`ingu i szlifować swoje umiejętności u ich boku. Wszystkie dotychczasowe edycje (2005-2010) okazały się sukcesem i udowodniły, że wydarzenia tego typu są w Polsce niezwykle potrzebne. Masowo angażując młodzież w atrakcyjne działania artystyczne i rozrywkę, Bruk Festival pokazuje pozytywny wzorzec i udowadnia, że miejska przestrzeń może być miejscem uprawiania sztuki i sportu bez agresji i przemocy.

Warsztaty i spotkania twórcze w ramach Bruk Festivalu zgromadziły na przestrzeni sześciu ostatnich lat ponad 2000 osób szkolących się w trzech dziedzinach: dj`ingu i produkcji muzycznej, beatbox`ie oraz tańcu. W tym roku oferta warsztatów poszerzona została o zajęcia instrumentalne oraz aktorsko-reżyserskie. W rolę instruktorów wcielą się znamienite postaci z Polski i zagranicy, takie jak: Niako, Ynot, Rezky, Ania Jujka, Bartazz, Ula Fryc (taniec); Roxorloops, Zede, Dharni, Blady Kris (beatbox); Dj Kostek, Dj Eprom, Dj Falcon (dj`ing); Wojciech Pilichowski z zespołem (instrumenty muzyczne); Xawery Żuławski, Piotr Kielar (aktorstwo). Więcej informacji, szczegółową listę instruktorów, cennik i zapisy na warsztaty we wszystkich 5 tegorocznych kategoriach znaleźć można na stronie www.brukfestival.pl.

Tradycją Bruk Festivalu są również zawody, które już po raz drugi odbędą się w ramach projektu European Challenge i obejmować będą: Breakdance (6-7 lipca), Taniec Hip-hop (1 lipca), Beatbox (6 lipca) oraz Dj`ing (29 czerwca). Na zwycięzców czeka łącznie 5000 Euro w gotówce oraz nagrody rzeczowe od sponsorów. Internetowa rejestracja zawodników trwa.

Kolejnym filarem Bruku są towarzyszące imprezy klubowe, wśród których w tym roku znajdziemy  m.in. Total Mushup Dj`a Kostka i Dj`a Ostasza (25 czerwca i 7 lipca), B-Boy After Funk z udziałem Dj`a Woo-D ze Słowenii i Dj`a Scream`a z Ukrainy (6 lipca), czy Teachers vs. Students (5 lipca), podczas którego uczniowie warsztatów wyzwą na pojedynek swoich nauczycieli.

Zwieńczeniem festiwalu będzie Bruk Mega Show, które odbędzie się 7 lipca w olsztyńskim Amfiteatrze. Podczas tego wydarzenia zobaczymy m.in. Fuzję Styli, czyli niecodzienny spektakl uliczny przygotowany przez brukowe gwiazdy.

Bruk Festival 2011 to 11 dni muzyki, warsztatów, zawodów, jamów, battelek, teatru i imprez. Czysta pasja i światowy poziom.

Więcej informacji na http://www.brukfestival.pl.

Polecane

Share This