Bruk Festival 2012 na półmetku


2012.07.09

opublikował:

Bruk Festival 2012 na półmetku

Znamy już wyniki zawodów dla beatboxerów, djów i tancerzy dancehall, za nami także kilka imprez towarzyszących zaplanowanych w ramach tegorocznego Bruku. Dziś w Rockstar Bruk Stage filmowa noc z uczestnikami warsztatów oraz przedstawicielami serwisu MillionYou.com w roli głównej. Jutro jedyne w swoim rodzaju starcie brukowych uczniów i nauczycieli, czyli „Teachers vs. Students”. A już we środę i czwartek Finały Bruk Festivalu 2012, czyli zawody Hip-hop i Breakdance European Challenge oraz spektakle Bruk Mega Show i Fuzja Styli.

Ten ostatni będzie efektem pracy festiwalowych gwiazd i wybranych uczniów, które pod okiem reżysera Piotra Kielara codziennie pracują nad widowiskiem pełnym tańca, beatboxu i muzyki. Z kolei wszyscy uczestnicy warsztatów zaprezentują się podczas czwartkowego Finału w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w ramach spektaklu Bruk Mega Show. Praca nad choreografiami jest z dnia na dzień coraz bardziej intensywna – dziś rozpoczynają się regularne próby na docelowej scenie, które potrwają aż do czwartku.

W ramach dwóch Finałowych dni (11 i 12 lipca) poza spektaklami zobaczymy także zawody Hip-hop oraz Breakdance European Challenge. Najlepsi polscy i zagraniczni tancerze rywalizować będą na Scenie Staromiejskiej (11.07, 16:30 – 19:00), w Amfiteatrze im. Czesława Niemena (11.07, część otwarta 20:00 – 22:55, rejestracja dla

zawodników 12:00 – 14:00) oraz w Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej (12.07, 20:00 – 23:30). Ich zmagania oceniać będą mistrzowie tańca reprezentujący Bruk Festival – Ania Jujka (Polska), Kelechi Onyele (Niemcy) oraz B-boy Bartazz (Kingz of Warsaw, Polska), a także zagraniczni goście – Flaco (Ghost Crew, Szwecja) oraz Maurizio (7 Gemz, Włochy).

Międzynarodowy klimat zapanuje też na dj`ce oraz na parkiecie. O muzyczny mix zadba m.in. Dj Kirumba z Ukrainy, a w zawodach breakdance zobaczymy najlepsze światowe ekipy – m.in. Flow MO (Finlandia), Top 9 (Rosja), South B-boys Front (Ukraina) oraz Hunters Crew (Białoruś). Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne nagrody – łącznie 2000 Euro w gotówce, konsola Xbox 360 z sensorem Kinect i grą Dance Central 2 od firmy Microsoft oraz ubrania i gadżety od marki Cropp.

W oczekiwaniu na Finały zapraszamy na najbliższe imprezy Bruk Festivalu 2012. Już dziś wieczorem w namiocie Rockstar Bruk Stage odbędzie się „MillionYou Bruk Film Night”. Na ekranach wyświetlone zostaną produkcje zrealizowane przez uczestników warsztatów filmowych, a oceni je jury w składzie: Jan Okulicz-Kozaryn (dyrektor kreatywny MillionYou.com), Piotr Kielar (reżyser, prowadzący warsztaty filmowe na Bruku), Xawery Żóławski (reżyser, wykładowca na Bruku) oraz Piotr Ostaszewski (dyrektor artystyczny Bruk Festivalu, producent telewizyjny). Podczas imprezy zobaczyć będzie można też filmy dokumentalne o poprzednich edycjach Bruku.


Jutro Rockstar Bruk Stage opanują wszyscy brukowi warsztatowicze. Podczas imprezy „Teachers vs. Students” uczniowie wyzwą na pojedynek swoich nauczycieli. Beatboxowe, taneczne oraz dj`skie bitwy w poprzednich latach regularnie kończyły się zwycięstwem młodych adeptów sztuki ulicznej i wszystko wskazuje na to, ze i tym razem pozycja mistrzów jest zagrożona. Startujemy o 21:00 i zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Wstęp na imprezę jest darmowy.

Emocjonujące starcia mają już za sobą dj`e, beatboxerzy oraz tancerze dancehall. Ci pierwsi zmierzyli się w sobotę w Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym, gdzie w kosmicznej scenerii zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie skreczu, miksowania, stosowania efektów dźwiękowych oraz innych technik. Specjalnymi gośćmi imprezy byli podopieczni Domu dla Dzieci i Młodzieży „PROMYK” w Morągu. Najmłodsi wysłuchali dj`skich setów, a także wykładu Dj`a Kostka, który wyjaśnił czym jest dj`ing i rozwiał wiele wątpliwości dotyczących pracy z muzyką. Podczas zawodów najlepszy okazał się Dj Vazee, który zdobył nagrody od marek Xbox oraz Cropp.


Tego samego dnia odbyły się zawody Beatbox European Challenge 2012. Bitwy rozegrane zostały w Rockstar Bruk Stage, a ocenili je: Pejot (Polska), Dharni (Singapur) oraz Roxorloops (Belgia). Jurorom najbardziej przypadły do gustu poczynania beatboxera sMefju, który został tegorocznym mistrzem. Na drugim miejscu znalazł się Quanti.

Niedzielny wieczór upłynął pod znakiem gorącego tańca dancehall. Na zawody w tym stylu zgłosiło się kilkanaście tancerek i tancerzy. Ich ruchom bacznie przyglądało się kobiece jury w składzie: Ula Fryc, Ania Jujka oraz Aneta Gąsiewicz. Na podium zatriumfowała Agata Rzepka, tuż za nią uplasowała się Dominika Peszel. Po tanecznych walkach rozpoczęło się Afterparty z kolektywem muzycznym Sensithief. Temperatura na kilka godzin sięgnęła zenitu, a jamajskie rytmy rozbrzmiewały w okolicach Starego Miasta do białego rana.

Polecane

Share This