>

BRUK Summer Street Festival

Piąta edycja Festiwalu kultury miejskiej pełna warsztatów


2009.05.26

opublikował:

BRUK Summer Street Festival

BRUK Summer Street Festival będzie bez wątpienia jednym z najciekawszych wydarzeń roku 2009, oraz jedynym tej rangi wydarzeniem w Polsce i Europie Środkowej. Festiwal jest wielkim przeglądem aktywności twórczej młodych ludzi reprezentujących szeroko rozumianą kulturę miejską, znaną na świecie jako Urban Culture.

Bruk Festival to jedyna w Polsce impreza reprezentująca kulturę uliczną na tak wielu płaszczyznach jej działalności. Bruk to także jedyna okazja, by zobaczyć na żywo gwiazdy ulicznej muzyki, teatru, tańca, graffiti i nauczyć się czegoś u ich boku. Pierwsza edycja Bruk Festival, która odbyła się w czerwcu i lipcu 2005 roku, była sukcesem i udowodniła, że wydarzenia tego typu są w Polsce niezwykle potrzebne. Angażując masowo młodzież w atrakcyjne działania artystyczne i rozrywkę, Bruk Festival pokazuje pozytywny wzorzec i przykład, że miejska przestrzeń może być dla młodzieży miejscem uprawiania teatru i muzyki, sztuki i sportu – bez agresji i przemocy. Warsztaty i spotkania twórcze w ramach Bruk Festivalu zgromadziły na przełomie 4 ostatnich lat ponad 2000 osób szlifujących swoje umiejętności w jednej z czterech oferowanych kategorii: Warsztaty DJskie, Warsztaty Taneczne, Warsztaty Producenckie, Warsztaty Human beatboxing.

Wszystko zaczęło się około 6 lat temu, w 2003 roku. Wtedy powstawał pierwszy spektakl teatralny, który łączył i jednoczył tancerzy, bboys, muzyków, artystów, raperów i producentów, i otwierał drzwi młodej kulturze (hip-hop, Urban) wystawiając się na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Sukcesem „12 ławek” („12 Ławek” to spektakl wyprodukowany przez Teatr Muzyczny w Gdyni, – Macieja Korwina, Jarosława Stańka, Macieja Florka, Marcina Peżynę – oraz producenta muzycznego, Piotra Ostaszewskiego.) było zebranie wielu wartościowych ludzi tak, aby razem mogli zrealizować i być częścią większego projektu.

Przed nami 5 edycja Bruk Festiwalu! Przez ostatnie 5 lat obok festiwalu teatralnego najważniejszym wydarzeniem były warsztaty. W ciągu 5 lat na Bruku odbyły się warsztaty: taneczne, dj’skie, beatboxowe, producenckie, wokalne. Szkoliło się u nas ponad 600 tancerzy, 100 dj, 200 beatboxerów! Warsztaty na Bruku to nie tylko warsztat, ale także spotkania z najlepszymi polskimi instruktorami i wykładowcami.

W tym roku przygotowaliśmy 3 rodzaje warsztatów: warsztaty taneczne, warsztaty beatboxowe, warsztaty dj’sko – producenckiej. Wszystkie z warsztatów odbędą się od 22 czerwca i będą trwać do 1 lipca. Poniżej znajdziecie wszelkie informacje o wykładowcach, instruktorach, sposobie prowadzenia zajęć oraz informacje o zapisach! Wszelkie informacje o warsztatach i zapisach znajdują się również na oficjalnej stronie festiwalu: http://www.brukfestival.pl/.

AKADEMIA TAŃCA NA BRUKU 2009 – WARSZTATY TANECZNE!

Aby wziąć udział w warsztatach AKADEMII TAŃCA NA BRUKU, należy wypełnić formularz on-line, znajdujący się na oficjalnej stronie festiwalu http://www.brukfestival.pl/.

Zajęcia z tańca będą odbywały się codziennie przez 10 dni, począwszy od 22 czerwca do 1 lipca. W ramach zajęć odbędą się zajęcia obejmujące wiele różnych, często zupełnie odmiennych stylów tańca takich jak: afrodance, breakdance, street dance, street jazz, hip-hop, new style, dancehall. Instruktorami będą znani polscy tancerze i tancerki, których kariery często wykraczają daleko poza granice naszego kraju. Jako goście specjalni wykłady również poprowadzą zagraniczne gwiazdy.

Cena warsztatów tanecznych: 550 zł (dla warsztatowiczów z poprzednich lat 500 zł)

Konto bankowe: 88 1020 1013 0000 0102 0158 4507

Łukasz Ostaszewski Plej Entertejment

Ul. Walecznych 56/1, 03-926, Warszawa

Tytuł przelewu: Bruk Warsztaty Taniec, Imię i Nazwisko uczestnika

UWAGA! Ilośc miejsc ograniczona. Liczy się kolejność wpłat na konto bankowe, a nie wypełnienia formularza. Uczestnicy AKADEMII TAŃCA NA BRUKU mogą oczywiście uczestniczyć we wszystkich dostępnych warsztatach tanecznych.

Warsztaty taneczne poprowadzą:

STREET DANCE oraz STREET JAZZ – Prowadzenie Ania „YouYa” Jujka

Footwork – Prowadzenie Alien Ness

Salsa & Boom Funk – Prowadzenie Monika Grzelak

BreakDance – Prowadzenie B-Boy Bartazz

Lyrical Jazz – Prowadzenie Kamil „Santi” Węsierski

Taniec współczesny / nowoczesny – Prowadzenie Greg

Video Clip Dance – Prowadzenie Soffi (Smoooth Moves)

House Hip-Hop, Street Hip-Hop – Prowadzenie Paweł „Pablo” Krupa

Knowledge is power – Prowadzenie B-Boy Cetowy

AfroRagga – Prowadzenie Aniela Kuźma

DANCEHALL – Prowadzenie Sonia Truszkowska

Więcej informacji o instruktorach znajdą Państwo na stronie http://www.brukfestival.pl/ w dziale Bruk Team!

Warsztaty DJsko – Producenckie na Bruku 2009!

To juz piąty raz odbędą się warsztaty DJskie w Teatrze Muzycznym w Gdyni podczas festiwalu kultury ulicznej BRUK 2009. W ciągu 4 edycji Bruku udało nam się wyszkolić naprawdę liczne grono ludzi którzy śmiało i odważnie radzą sobie na rynku muzyczno-klubowym co świadczy o wysokim poziomie wykładów jak i wykładowców (DJ Eprom – Turntablista, producent i DJ. Na swoim koncie ma m.in. 6 tytułów Mistrza Polski federacji ITF, tutul Vice Mistrza Europy w scratching’u oraz 2 tytuły Mistrza Świata federacji ITF. Współpracował na scenie oraz przy sesjach nagraniowych z takimi sławami jak: O-Bert, X-MAN, Tonny Vegas (Scratch Perverts), Unkut i wieloma innymi. Charakteryzuje go przede wszystkim oryginalny, mocny i bezkonkurencyjny styl, DJ Kostek – jeden z czołowych polskich dj’ów. Laureat kilku konkursów dj`skich w tym Mistrzostwa Polski DMC 2001/2002, Vice Mistrz International Turntablism Federation 2003. Jego skrecze można usłyszeć na wielu produkcjach, m.in. na płytach TEDE, OSTR; jest członkiem Sweet Noise, dj’em klubowo-koncertowym Natalii Kukulskiej oraz Rubika; wszedł w skład orkiestry Adama Sztaby w programie Fabryka Gwiazd. Aktywnie działa cały czas na scenie, można go zobaczyć na dobrych imprezach w całym kraju, DJ Falcon). W tym roku kontynuujemy szkolenia z zakresu sztuki dj-skiej (przyp. turntablism, różne techniki mixowania utworów) dodając jeszcze serie wykładów i prezentacji na temat produkcji muzycznej począwszy od hip-hopu przez rocka kończąc na muzyce poważnej. Gościem specjalnym podczas warsztatów będzie Matheo producent muzyczny.

W dzisiejszych czasach znaczenie słowa DJ zmieniło się mocno, przestało ono odnosić się tylko do osoby, która tylko puszcza muzykę w klubie do tańca, coraz częściej DJ-e to performerzy, kompozytorzy, kreatorzy, którzy w większości sami produkują wszystkie grane przez siebie dźwięki. W tym okresie wyodrębniło się wiele nowych kierunków muzycznych, które właśnie wykreowali DJ-producenci. Zmieniły się techniki grania, przyszło więcej elektroniki, na stałe weszły komputery, systemy (serato, traktor scratch, final scratch, mixvibes), efektory, samplery oraz i inne rzeczy, dzięki którym można upiększać swoje sety. Dlatego postanowiliśmy poszerzyć zakres szkolenia właśnie o elementy produkcji muzycznej. Codziennie po południu będzie prezentacja oraz wykład jednego z gości. Każdy z gości zajmuje się innym stylem muzycznym i ma inny sposób pracy.

Zajęcia będą prowadzone od 10.30-16-30 w kilku odseparowanych pomieszczeniach równocześnie, co stwarza duży komfort pracy i nauki, a po godz. 16.30 można będzie jeszcze zostać i poćwiczyć indywidualnie do ok. 18. Wszyscy zostaną również podzieleni na grupy w zależności od zaawansowania i preferencji.

Cena warsztatów DJsko – Producenckich: 400 zł (dla warsztatowiczów z poprzednich lat 350 zł)

Konto bankowe: 19 1140 2017 0000 4002 0419 4007

Tomasz Kościelny

Ul. Powst. WLKP 12/10 Koszalin

Tytuł przelewu: Bruk Warsztaty DJ, Imię i Nazwisko uczestnika

UWAGA! Ilośc miejsc ograniczona. Liczy się kolejność wpłat na konto bankowe, a nie wypełnienia formularza. Cena obejmuje jedynie warsztaty. Wyżywienie oraz zakwaterowanie we własnym zakresie uczestników.

Warsztaty BeatBox na Bruku 2009!Warsztaty poprowadzi Blady Kris (W 2004 roku wygrał Mistrzostwa Polski w Beatboxie, które otworzyły mu furtkę do klubów w całej Europie. Prowadził serię warsztatów i wykładów o beatboxie w Singapurze, Hiszpanii, Holandii i Niemczech. Prawdziwą popularność i uznanie zyskał dzięki programowi „Mam Talent” (TVN), w którym doszedł do finału i ostatecznie zajął 4 miejsce.) Najlepsza okazja do wymiany doświadczeń w środowisku zaawansowanych beatboxerów oraz ich szlifowania przez początkujących zawodników. Spotkania przeznaczone są zarówno dla osób początkujących jak i bardziej zaawansowanych.

Merytorycznie obejmują praktycznie cały zakres wiedzy potrzebnej do rozpoczęcia przygody z perkusją wokalną. Blady Kris (http://www.bladykris.pl/) najpopularniejszy polski beatboxer. Oficjalny Mistrz Polski 2004. Poprowadził serie warsztatów w Niemczech, Hiszpanii, Holandii i Singapurze, w tym roku Kris będzie prowadził warsztaty na Bruku po raz trzeci. Zapraszamy wszystkich pasjonatów multiwokalizmu, zarówno tych którzy ćwiczą od dłuższego czasu, jak i totalnych amatorów. W historii naszych warsztatów mieliśmy przypadki osób które zaczęły bbox dopiero na Bruku, czynić z dnia na dzień znaczne postępy. Codziennie beatbokserzy będą ćwiczyć do 7 godzin, spędzając ten czas w kreatywnej atmosferze w teatrze ucząc się nowych technik, dopracowując stare, by potem sprawdził je na scenie w Bruk Barze. Później udostępniamy wam podstawowy harmonogram beatboxowych warsztatów oraz wyjaśnienie poszczególnych elementów.

Plan zajęć:

11:00 – 11:30 Rozgrzewka wokalna 

11:30 – 13:00 Chór beatboxowy – perkusja 

13:00 – 13:30 Indywidualne rozmowy 

13:30 – 14:30 Trening na nagłośnieniu 

14:30 – 16:00 Chór beatboxwy

16:00 – 17:00 Trening na nagłośnieniu

17:00 – 17:30v Wykład pytania i odpowiedzi

Cena warsztatów Beat Box`owych: 300 zł (dla warsztatowiczów z poprzednich lat 250 zł)

Konto bankowe: 52 1090 1711 0000 0001 0885 1960

Krzysztof Kadela

1-go maja 4/1

Szczecinek 78-400

Tytuł Przelewu: Bruk Warsztaty BB, Imię i Nazwisko uczestnika

UWAGA! Ilośc miejsc ograniczona. Liczy się kolejność wpłat na konto bankowe, a nie wypełnienia formularza. Cena obejmuje jedynie warsztaty. Wyżywienie oraz zakwaterowanie we własnym zakresie uczestników.

Polecane