Brytyjski raper oskarżony o antysemityzm. Sprawę bada policja


2020.07.26

opublikował:

Brytyjski raper oskarżony o antysemityzm. Sprawę bada policja

Brytyjski raper Wiley wpadł w niemałe tarapaty po swoich antysemickich wpisach. Członek formacji Roll Deep i Boy Better Know niczym Kanye West szalał na Twitterze. Legenda grime’u w serii wpisów nazwał Żydów „wężami”, „zdrajcami” oraz twierdził, że Izrael nie jest ich domem, a tamte tereny są przez nich okupywane. Mało tego, uważa, że nie interesuje go to, że dwa narody (Izraelczycy i Palestyńczycy) walczą ze sobą o ziemię, która i tak należy do nich (czarnoskórych). Konflikt izraelsko-palestyński nazywa karmą. Raper z każdym wpisem coraz bardziej się rozkręcał, aż w końcu zadeklarował, że rzuca wyzwanie całemu żydowskiemu światu. Napisał także, że Żydzi stworzyli i finansowali Ku Klux Klan oraz chcą zniszczyć czarnoskórych ludzi.

Konto rapera zostało tymczasowo zablokowane. Część Tweetów została usunięta, ale nie oznacza to, że raperowi ujdzie to na sucho. Jego manager, John Woolf, przekazał, że A-List Managment zrywa wszelkie umowy z raperem i nie chce mieć z nim nic wspólnego.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożyła także Campaign Against Antisemitism. Teraz sprawą antysemickich wpisów Wileya zajmie się policja, która przeprowadzi śledztwo.

Dostaliśmy kilka zgłoszeń odnośnie antysemickich wpisów w mediach społecznościowych. Przyglądamy się sprawie i będziemy przeprowadzać dochodzenie – przekazała brytyjska policja.

SPRAWDŹ TAKŻE: Monika Kuszyńska: „Byłyśmy z córeczką na granicy śmierci”

Polecane

Share This