Bubliczki – nowa płyta już w sklepach


2013.09.26

opublikował:

Bubliczki – nowa płyta już w sklepach

Drugi album tegorocznych półfinalistów programu „Must Be The Music” przynosi 10 autorskich kompozycji przygotowanych przez lidera zespołu – Mateusza Czarnowskiego (jego kunszt można było poznać chociażby na koncertowym DVD Łony i Webbera), do których teksty w większości napisał Olek Różanek z zespołu Chorzy, pozostałe zaś pochodzą z tradycyjnych pieśni ludowych.

Na płycie widać zdecydowany rozwój od czasu nagrania debiutanckiej płyty („Opaa!” z 2010 r.); mamy do czynienia ze znacznie dojrzalszymi kompozycjami, w których laureaci festiwalu „Nowa Tradycja” Polskiego Radia (pierwsze miejsce w 2009 r.) odważnie sięgają po inspiracje rodem z Półwyspu Bałkańskiego. Ich pierwszy singiel – „Karczmareczko Godna” odbił się nawet echem w tamtych rejonach, co skwapliwie odnotowały od razu chorwackie media. Zespół w mistrzowski sposób splata bałkański folklor z żywą kaszubszczyzną; „Trubalkan” to pasjonująca muzyczna podróż w doskonałym towarzystwie.

Cały album już dzisiaj można przesłuchać na kanale DobrzewieszTV .

Płyta dostępna jest od dzisiaj w sieci Empik, oraz w sklepie Dobrzewiesz ! Dystrybucja Parlophone Music Poland (dawne EMI).

Skład Bubliczków:

Mateusz Czarnowski – accordion, vocal

Michał Czarnowski – violin, mandolin, vocal

Krzysztof Kowalczyk – saxophone, clarinet, bass clarinet

Marek Kubiszyn – trumpet

Aras Głogowski – trombone

Piotr Bineq Bruski – cajon, tapan, darabuka, udu

Artur Pacak – double bass

Polecane

Share This