Buczer o Bonusie: „Byłem w niemal identycznej sytuacji”


2018.07.28

opublikował:

Buczer o Bonusie: „Byłem w niemal identycznej sytuacji”

foto: P. Tarasewicz

Po tygodniu od usłyszenia wyroku skazującego Bonus RPK ma poczucie ogromnego wsparcia ze strony środowiska rapowego w Polsce. Scena stoi #MuremZaBonusem, wyrażając to nie tylko publikacją postów opatrzonych stosownym hashtagiem.

Bonus został skazany na pięć i pół roku więzienia. Artysta ma także zwrócić 450 tysięcy złotych, które zdaniem wymiaru sprawiedliwości zarobił na sprzedaży narkotyków w latach 2008-2010. Artysta zapowiedział odwołąnie od wyroku.

Buczer przyznał w poście opublikowanym na Instagramie, że dwa lata temu był w podobnej sytuacji. Raper przed odsiadką żegnał się z fanami pisząc: – Niestety nie będzie mnie z Wami przez jakiś czas… ale nie martwcie się, nagrałem sporo muzyki, która wyjdzie w najbliższym czasie, więc nawet tego pewnie nie odczujecie, a będąc na Waszych głośnikach, słuchawkach, telefonach, to tak jak bym był z Wami. Niestety nie wszystko poszło po mojej myśli, stąd moja nieobecność.

W trakcie pobytu Buczera za kratkami do ukazały się zarówno ostatnia płyta PTP „Ulice tego słuchają 2”, jak i solowy, wydany nakładem RPS Enterteyment krążek „33”. Artysta wyszedł na wolność wiosną i szykuje się do premiery nowego albumu „Freshout”.

Byłem w niemalże identycznej sytuacji tylko na mniejsza skalę!!! – komentuje Buczer. – Bez dowodów, zeznawał mały koronny. Dwa lata bezwzględnego plus 32 tysiące do skarbu państwa i 6 tysięcy grzywny! Za mną prócz kilku osób mało kto stanął murem z branży, ale ja zawsze będę stawał w obronie sprawiedliwości. Oby to pomogło! Mi się nie udało, musiałem iść siedzieć – dodał Buczer.

Quebonafide: “Zapoznajcie się ze sprawą Bonusa RPK”

Do grona artystów wspierających Bonusa RPK dołączył Quebonafide, który pisał kilka dni temu:. – Proszę wszystkich o zapoznanie się ze sprawą Bonusa RPK. Skandaliczny atak polskiego prawa na wolność słowa w utworach.

Raper, który w krótkim czasie stał się jedną z najpopularniejszych postaci polskiego show-biznesu zwrócił się do mediów, które poświęcają mu ogromną uwagę: – Polecam szczególnie wszystkim kolorowym pisemkom, które tak kochają nagłośniać to, gdzie bywam, z kim pijam kawę i jakie kwiaty sadzę na tarasie. Macie okazję napisać coś w słusznej sprawie – apelował na Instastory Quebo, dodając do wypowiedzi hashtag #MuremZaBonusem.

Polecane

Share This