Budka Suflera wraca bez Krzysztofa Cugowskiego. Wokalista nie wyklucza pozwu


2019.05.20

opublikował:

Budka Suflera wraca bez Krzysztofa Cugowskiego. Wokalista nie wyklucza pozwu

fot. mat. pras.

W 2014 Budka Suflera świętowała 40-lecie działalności. Muzycy grupy uznali, że to idealna okazja, by powiedzieć „dość” i zawiesili działalność. Teraz jednak Romuald Lipko zapowiada powrót jednej z najważniejszych grup w historii polskiego rocka. W reaktywacji nie będzie uczestniczył Krzysztof Cugowski, który wg Romualda Lipko nie był zainteresowany powrotem.

Oczywiście próbowaliśmy skontaktować się z Krzysztofem Cugowskim. Zapytaliśmy go czy w jego planach życiowych wchodzi w rachubę reaktywacja zespołu, powrót do koncertowania. Odpowiedział: „Nie, w żadnym wypadku. Nigdy o tym nie myślałem i nie mam na to ochoty”. Gra aktualnie z zespołem Mistrzów, co podkreślił bardzo wyraźnie i taka formuła mu odpowiada. To była taka koleżeńska prowokacja, że możemy sobie robić co chcemy, bo on robi co chce. A ciekawostką tego co on robi, jest to, że na 15 utworów 12 gra naszych – wyjaśniał w rozmowie z Super Expressem lider Budki.

Nowym wokalistą grupy został Robert Żarczyński. Na zaplanowanych na jesień koncertach zobaczymy ponadto wokalistki współpracujące w przeszłości z lubelską grupą – Urszulę i Izabelę Trojanowską. W składzie pojawią się również perkusista Tomasz Zeliszewski i basista Mieczysław Jurecki.

Krzysztof Cugowski przypomina, że powrót Budki Suflera to nie taka prosta sprawa ze względów prawnych. Wokalista nie ukrywa, że rozważy pozew przeciwko byłym kolegom z zespołu.

Myślę, że jeżeli oni faktycznie planują powrót i się zastanowią nad tym, to będą musieli z tego zrezygnować, bo są pewne sprawy, których nie da się przejść. Zespół ma ochroniony i znak, i nazwę w urzędzie patentowym. Jeżeli moi koledzy zażyczą sobie coś takiego robić, to w momencie kiedy przestanie to być tylko i wyłącznie wiadomość medialna, to będę się musiał zastanowić, co z tym robić dalej, ponieważ tak nie może być – mówi Super Expressowi.

Budka Suflera – Powrót do korzeni – rozpiska trasy:

Trasa koncertowa „Powrót do korzeni”:

29.09 – Kraków, Tauron Arena Kraków
02.10 – Warszawa, Torwar
05.10 – Poznań, Hala Arena
11.10 – Gdańsk/Sopot – Ergo Arena
13.10 – Wrocław, Hala Stulecia
20.10 – Szczecin, Netto Arena
25.10 – Katowice, Spodek

Polecane

Share This