Bullet for My Valentine na Ursynaliach 2013


2012.12.22

opublikował:

Bullet for My Valentine na Ursynaliach 2013

Zagraniczne gwiazdy Bullet for My Valentine, Soilwork, Dead by April oraz polskie zespoły Frontside i Anti Tank Nun dołączają do lineupu Ursynaliów 2013.

Warto zaznaczyć, że Bullet for My Valentine oraz Dead by April, jak do tej pory nie gościły w Polsce, zatem koncert podczas przyszłorocznej edycji Ursynaliów będzie wielkim wydarzeniem dla wszystkich fanów tych zespołów w naszym kraju.

Przypomnijmy, że XXX, jubileuszowa edycja festiwalu Ursynalia – Warsaw Student Festival odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca 2013, jak zwykle na terenie Kampusu SGGW w Warszawie.

Bilety w sprzedaży w sieci ticketpro.pl oraz w Empikach, Media Marktach i Saturnach w całej Polsce. Więcej informacji na www.ursynalia.pl oraz na facebook.com/ursynalia

 

Bullet for My Valentine

Początki zespołu Bullet for My Valentine sięgają roku 1998. Wtedy to właśnie trojka znajomych (Matt, Padge, Moose) postanowiła założyć zespół. Jako nazwę wybrali Jeff Killed John. Wykonywali wtedy głównie covery Metalliki i Nirvany. W roku 2003 z zespołu odszedł basista Nick Crandle. Jego miejsce zajął Jason James. Wówczas grupa wróciła do grania ale pod nazwą Opportunity In Chicago by ostatecznie przyjąć nazwę Bullet For My Valentine. W październiku 2004 roku podpisali kontrakt z wytwórnią Visible Noise.

3 października 2005 roku Bulleci wydali swój debiutancki album o tytule „The Poison”. W 2008 roku zespół wydał drugi w swojej karierze studyjny album. Nosił on nazwę „Scream Aim Fire” i zawierał 11 utworów. Premiera albumu odbyła się 28 stycznia 2008 roku na całym świecie. Krążek zadebiutował na czwartym miejscu na liście Billboard 200, z liczbą 53 000 sprzedanych kopii w ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży. Pomimo bardzo dobrych wyników sprzedaży Matt skromnie wypowiada się na temat sukcesu jaki odnieśli: To, co odróżnia nas od innych kapel, to wierność metalowym korzeniom. Kurczowe trzymanie sie agresywnego i brutalnego stylu. Jednocześnie jednak potrafimy pisać dobre, chwytliwe piosenki. Zgrabne melodie są niezbędne. A wtedy, wystarczy, aby za to wszystko odpowiedzialny był młody i świetnie wyglądający rockowy zespół z początku XXI wieku. Taka kombinacja nie może zawieść.

Warto wspomnieć, że zespół wystąpił na Metal Hammer Golden Gods Awards, Reading oraz na Day of Rock organizowanym przez magazyn Kerrang. Niezapomnianym przeżyciem dla artystów były wstępy na festiwalach w Reading i Leeds, gdzie formacja miała okazję zagrać przed potężnym tłumem. W Reading po raz pierwszy występowaliśmy na głównej scenie i daliśmy sobie radę. Miałem sucho w ustach, ale wszystko wypadło naprawdę nieźle. Kiedy jesteś na scenie, nie przyglądasz się dla ilu dokładnie osób grasz, tylko starasz się robić swoje jak najlepiej – mówi Matt.

Kolejny trzeci z kolei studyjny album Bullet For My Valentine – „Fever” ukazał się 26 kwietnia 2010 roku. Na krążku znalazło się 11 podstawowych utworów, które w sumie trwają niecałe 50 minut. W porównaniu do dwóch poprzednich krążków zespołu nowy album prezentuje nieco inny styl muzyczny. Zmienił się także producent: z Collina Richardsona na Dona Gilmora. Na listopad 2010 zapowiedziano specjalną edycję krążka „Fever: Tour Edition”, która będzie wzbogacona o dodatkowe DVD.

Koncert podczas Ursynaliów 2013 będzie ich pierwszym występem przed polską publicznością.

 

Soilwork

Soilwork to szwedzka grupa grająca muzykę z rodzaju melodic death metal. Została utworzona w 1995 roku  i początkowo funkcjonowała pod nazwą Inferior Breed. Po wydaniu dema „In Dreams We Fall Into The Eternal Lake” nazwę zmieniono na Soilwork, która według muzyków bardziej odpowiadała stylowi prezentowanej przez nich muzyki. Ich wyjątkowy styl typowy dla metalu stanowiły ciężkie metalowe riffy z końca lat 70. i początku 80.Na ich nowych płytach znajdziemy także elementy z amerykańskiego alternatywnego metalu co dodaje melodyczności ich utworom. Najnowsze utwory zawierają więcej śpiewu i są wyraźniejsze, bardziej wpadające w ucho melodie.

Pod koniec 2005 roku, gitarzysta Peter Wichers opuścił zespół. Postanowił zająć się produkcją muzyki dla innych zespołów. Ta zmiana spowodowała niezadowolenie wśród fanów ponieważ Wichers był bardzo ważnym członkiem zespołu, miał swój wyjątkowy styl, którego nikt nie zastąpi. Wichers powrócił do zespołu w 2008 roku.

W 2007 roku Soilwork poszukiwał nowego gitarzysty. Na trasie koncertowej tymczasowym gitarzystą zostaje Andreas Holma. Po tej trasie koncertowej spośród wszystkich gitarzystów, z którymi wcześniej grali, zespół ogłasza, że ich nowym gitarzystą zostaje Daniel Antonsson.

W marcu 2007 roku zespół zaczął nagrywać materiał na nowy album zatytułowany „Sworn to a Great Divide”. Prace nad albumem zakończyły się w czerwcu, a płyta ukazała się 19 października 2007 roku i była promowana podczas trasy koncertowej „Eastpack Antidote”, na której Soilwork wystąpił wraz z grupami Caliban oraz Sonic Syndicate.

Premiera ósmego albumu studyjnego grupy, który nosi nazwę The Panic Broadcast odbyła się 2 lipca 2010 roku. Zespół Soilwork nie występował jeszcze przed polską publicznością.

 

Dead by April

Dead By April to szwedzki zespół, który powstał w 2007 roku w Göteborgu. Dead by April to nic innego jak metalcore wraz z elementami pop. W maju 2009 roku grupa wydała swój pierwszy album studyjny zatytułowany Dead by April, natomiast 21 września 2011 roku zespół wydał swój drugi album studyjny – Incomparable. Dead By April na początku 2012 roku brał udział w Melodifestivalen (szwedzkie preselekcje do konkursu Eurowizji) i wszedł do finału z piosenką „Mystery” zajmując ostatecznie 7 miejsce. Zespół poinformował wszystkich, że pracuje obecnie nad nowym albumem, a Pontus Hjelm oficjalnie powrócił do składu zespołu. Dead By April ogłosiło, że nagrywa materiał na koncertowe DVD, które wydano w listopadzie 2012 roku, i że właśnie nagrywa nowy album, który zostanie wydany w 2013 roku.

Ich występ podczas Ursynaliów 2013 będzie pierwszym koncertem w Polsce.

Frontside

Frontside to polski zespół metalowy powstały w 1993 roku w Sosnowcu. Twórczość Frontside określa się jako metalcore łączony z death metalem. W swej twórczości grupa porusza takie zagadnienia jak wojna, problemy społeczne czy miłość. Przez krótki okres działalności zespołu w tekstach dominowała tematyka biblijna.

Zespół wydał siedem albumów w języku polskim, oraz trzy w języku angielskim. W 2003 roku grupa Frontside została nagrodzona Nagrodą Polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderyk za album „I odpuść nam nasze winy”.

W skład zespołu wchodzą: Demon – gra na gitarach rytmicznych, śpiewa, jest jednym z założycieli zespołu i jedynym członkiem z oryginalnego składu. Jest głównym kompozytorem i autorem większości tekstów. Oprócz Demona zespół tworzą: Auman – wokalista (zastąpil Astka w 2004 roku), Daron – gitary solowe, rytmiczne, akustyczne (zastąpił Simona w 2003 roku), Nowak – gitara basowa (4 oraz 5 strun) oraz Toma – perkusja.

 

Anti Tank Nun

Anti Tank Nun to nowa polska grupa powstała na początku 2012 roku. Wykonuje szeroko pojętą muzykę heavy metalową. Zespół Anti Tank Nun powstał z inicjatywy znanego z zespołu Acid Drinkers Tomasza „Titusa” Pukackiego oraz 14-letniego wówczas Igora „Iggy`ego” Gwadery. Początkowo Titus i Iggy planowali zrealizować tylko jedno nagranie studyjne oraz teledysk, jednak z czasem projekt rozrósł się, w efekcie czego grupa podjęła decyzję o wydaniu pełnego albumu studyjnego.

Skład zespołu uzupełniła dwójka muzyków z grupy Nikt – Adam „Adi” Bielczuk oraz Bogumił „Mr. Bo” Krakowski. 25 maja 2012 roku nakładem Metal Mind Productions ukazał się debiutancki album zespołu pt. Hang`em High, który zajął 46 miejsce na liście OLiS.

Polecane

Share This