„Bunt młodości” – nowa epka Natalii Moskal


2018.11.05

opublikował:

„Bunt młodości” – nowa epka Natalii Moskal

„Bunt młodości” to tytuł epki Natalii Moskal, na której znajdą się teksty wybitnej poetki Kazimiery Iłłakowiczówny do których muzykę napisał Jan Stokłosa. Wydawnictwo obejmuje pięć przemyślanie wybranych utworów poetki. Płyta ukaże się 7 listopada.

Wszystkie teksty, które znajdą się na epce zostały wybrane przez Natalię Moskal i łączy je wyraźnie wyczuwalne zaangażowanie Iłłakowiczówny w sprawy społeczne. Muzykę do wszystkich pięciu utworów skomponował Jan Stokłosa, który także odpowiada za produkcję płyty.

Projekt łączy utwory liryczne napisane z kobiecej perspektywy, z muzyką akustyczną w połączeniu z elektronicznym brzmieniem. Celem albumu jest przypomnienie twórczości Kazimiery Iłłakowiczówny przy użyciu nowoczesnych aranżacji muzycznych – mówi Natalia Moskal.

W nagraniu płyty udział wzięli: Jan Stokłosa (fortepian, Hammond, Rhodes, programming, loopy); Błażej Gawliński (perkusja); Michał Grott (bas); Andrzej Olewiński (gitara); kwartet smyczkowy w składzie: Paulina Mastyło-Fałkiewicz, Anna Szalińska – Zaziębło, Sylwia Mróz – Celuch, Dorota Woźniak – Mocarska; Sandra Kopijowska (harfa).

Polecane

Share This