Była szefowa Grammy o korpucji i molestowaniu seksualnym w Akademii


2020.01.26

opublikował:

Była szefowa Grammy o korpucji i molestowaniu seksualnym w Akademii

Przypomnijmy, że na 10 dni przed tegoroczną galą Grammy Deborah Dugan opuściła stanowisko szefowej odpowiedzialnej za przyznanie nagród Narodowej Akademii Sztuki i Techniki Rejestracji. Oficjalną przyczyną są „obawy rady nadzorczej” względem działań Dugan oraz zarzuty „niewłaściwego postępowania zgłoszone przez jedną ze starszych członkiń Akademii”. Media podają jednak inne przyczyny, pisząc o tym, że nowa CEO wytknęła Akademii rozrzutność oraz nieprawidłowości przy głosowaniu, więc musiała zostać usunięta ze stanowiska.

W czwartek Dugan udzieliła wywiadu, w którym oskarżyła Joela Katza, prawnika Akademii, zajmującego się rozrywką, o molestowanie seksualne. Dugan twierdzi, że incydent miał miejsce przed rozpoczęciem jej kadencji, a Katz sugestywnie skomentowała jej wygląd podczas kolacji i próbowała ją pocałować.

– Czułam się, jakbym była testowana pod względem tego, na ile bym się zgodziła. I zdałam sobie sprawę, że to był krok naprzód, gdy pojawiałam się w komitecie – powiedziała Deborah.

Joel Katz zaprzeczył twierdzeniom Dugan.

Podczas gdy Akademia twierdziła, że Dugan ​​została usunięta z powodu „formalnego zarzutu niewłaściwego postępowania” przeciwko niej, Deborah w swojej skardze, napisała, że ​​to odwet za wiadomość e-mail z 3 grudnia, w której opisała szereg problemów nękających Grammy: konflikty interesów oraz molestowanie seksualne na najwyższym szczeblu, w tym zarzut o gwałt przeciwko byłemu dyrektorowi generalnemu Neilowi ​​Portnowowi. Portnow także zaprzeczył zarzutowi.

Dugan odniosła się także do drugiego głównego zarzutu w swojej skardze, mówiącego o tym że Grammy są pełne korupcji i nieprawidłowości w głosowaniu; omówiła incydent, w którym artysta i jego przedstawiciel zasiadali w komitecie nominacyjnym do piosenki roku, co doprowadziło do pojawienia się tego artysty w tej kategorii obok takich gwiazd jak Ed Sheeran i Ariana Grande. Dugan nie podała nazwisk związanych z tym skandalem ale twierdzi, że ma dowody i jeśli będzie to konieczne to ujawni dane osób biorących udział w procederze.

– System powinien być przejrzysty, a zdarzają się przypadki konfliktu interesów, które niszczą wyniki – powiedziała Dugan.

– Chciałam dokonać zmian od wewnątrz. Zjeździłam cały kraj, miałem świetną robotę, wierzę w to, co powinna oznaczać Akademia Nagrań – dla artystów. Na każdym kroku próbowałem powiedzieć: OK, mogę coś zmienić, mogę to naprawić, mogę pracować z tym zespołem  – twierdzi Dougan.

Na koniec wywiadu Dugan została zapytana, czy obejrzy Grammy w niedzielę?

– Tak zrobię to. Pracowałam bardzo ciężko nad programem. Uwielbiam artystów, którzy będą występować i kocham wszystkich nominowanych.

Zapytany, czy inni mogą oglądać tegoroczne Grammy z „czystym sumieniem”, Dugan powiedziała: „Tak, tak myślę”.

Polecane

Share This