Była szefowa Trójki zbiera pieniądze na start nowej rozgłośni

W gronie współpracowników mają się znaleźć m.in. Fisz i Wojciech Waglewski.


2020.04.17

opublikował:

Była szefowa Trójki zbiera pieniądze na start nowej rozgłośni

foto: Karol Makurat / tarakum.pl

Od czasu rozpoczęcia „dobrej zmiany” w Polsce z radiową Trójką pożegnało się spore grono dziennikarzy i współpracowników. Tylko w ostatnich tygodniach z redakcją rozgłośni pożegnali się m.in. Anna Gacek, Wojciech Mann, Jan Chojnacki, Fisz i Wojciech Waglewski. Część z nich ma szansę wrócić na antenę za sprawą powstającego Radia Nowy Świat.

Drodzy Państwo, nasze marzenia mogą już niebawem przybrać bardzo realne kształty. To Państwo, nasi Słuchacze, namówili nas, żebyśmy spróbowali. To dzięki uporowi grupy „Ratujmy Trójkę” jest szansa, że ten projekt wystartuje. Wszystkim nam zależy na stworzeniu dobrego radia. Powstała więc „Ratujmy Trójkę” Sp z o.o., której udziałowcami są m.in.: Magda Jethon, Jan Chojnacki, Piotr Jedliński i Wojciech Mann – informuje Magda Jethon, szefowa Trójki w latach 2009-2016. Dziennikarka oraz jej współpracownicy uruchomili w serwisie Patronite zbiórkę pieniędzy na start i funkcjonowanie nowej rozgłośni.

Według naszych obliczeń, będziemy potrzebowali 250.000 zł miesięcznie. Jeśli uda nam się w ciągu 30 dni zebrać tę kwotę i uzyskamy pewność, że zadeklarowane przez Państwa donacje osiągną tę samą wielkość w kolejnych miesiącach – rozpoczniemy działalność. W maju zakupimy niezbędny sprzęt, znajdziemy odpowiedni lokal, a w czerwcu rozpoczniemy nadawać program – czytamy w komunikacie.

W zespole Radia Nowy Świat obok głosów znanych z Trójki mają się znaleźć m.in. Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski, Jah Jah Frankowski, wsparcie zadeklarowali również Wojciech Malajkat, Krystyna Kofta i Zbigniew Zamachowski.

Polecane

Share This