„Nie byłem tego świadomy” – Lars Ulrich o planach wyrzucenia go z Metalliki


2016.07.07

opublikował:

„Nie byłem tego świadomy” – Lars Ulrich o planach wyrzucenia go z Metalliki

fot. P. Tarasewicz

Scott Ian zaskoczył wiele osób wspominając w swojej wydanej w 2014 roku autobiografii „I’m the Man: The Story of That Guy from Anthrax”, że 1986 roku członkowie Metalliki rozważali usunięcie z zespołu odstającego umiejętnościami od reszty grupy perkusisty Larsa Ulricha. „Kiedy skończymy trasę, poszukamy nowego perkusisty” – miał powiedzieć wówczas Ianowi gitarzysta Metalliki Kirk Hammett.

James Hetfield i Kirk Hammett zaniechali jednak tego pomysłu po tragicznej śmierci basisty Cliffa Burtona, który zginął w wypadku samochodowym we wrześniu 1986. Jeśli wierzyć przytoczonym przez lidera Anthraxu słowom Kirka Hammetta, muzycy odstąpili od swoich planów jedynie dlatego, że nie chcieli stracić dwóch członków grupy w krótkim czasie.

W niedawnym wywiadzie dla „Metal Forces” Ulrich odniósł się do tych słów mówiąc: Nie byłem tego świadomy. Jestem pewien, że Scott Ian wiedział o czymś, o czym ja nie wiedziałem. Nie mam z tym problemu. To były inne czasy, raz Kirk był dalej od zespołu, raz James, raz jeszcze ktoś inny. Sprawy układały się różnie. Ludzie w Metallice są razem od 35 lat. W tym czasie naprawdę zdarzały się różne momenty.

Ulrich zdradził również, że stara się nie czytać wywiadów udzielanych przez jego kolegów z zespołu oraz inne osoby z branży. Naprawdę ich nie czytam. „W tym tygodniu Dave Mustaine wspomina, co działo się 20 lat temu”, „co sądzi o tym Bruce Dickinson” – naprawdę nie śledzę tego. Oczywiście wiem, że w 2016 trudno uniknąć tych informacji, ale staram się ich nie śledzić – przyznał.

Wiosną tego roku dzięki wydawnictwu In Rock książka Scotta Iana ukazała się również w Polsce. Jej tytuł przełożony na nasz język nie różni się od oryginału, znajdziecie ją na półkach i w księgarniach internetowych jako „I’m the Man. Autobiografia tego gościa z Anthrax”.

{facebook}

 

Polecane

Share This