Byli dziennikarze Trójki z rekordowym wynikiem na Patronite

Radio "Nowy Świat" wkrótce rozpocznie nadawanie


2020.04.18

opublikował:

Byli dziennikarze Trójki z rekordowym wynikiem na Patronite

fot. mat. pras.

Wojciech Mann, Magda Jethon, Jan Chojnacki, Fisz i Wojciech Waglewski to tylko niektóre osoby, które będzie można usłyszeć w radiu Nowy Świat. Ma to być radio oparte na najlepszych tradycjach dawnej Trójki i usłyszymy w nim wielu byłych dziennikarzy programu Trzeciego Polskiego Radia.

Jednak aby radio mogło z powodzeniem działać wymagane są comiesięczne wpływy w wysokości 250 tys. złotych. Rozpoczęto więc zbiórkę pieniędzy i jak zaznaczyli organizatorzy – jeśli nie uda się zebrać wymaganej kwoty, to pieniądze zostaną przekazane na walkę z koronawirusem.

Dobre radio tworzą nie tylko dziennikarze, realizatorzy, technicy czy reporterzy. Bez nich nie byłoby radia, ale też radia nie byłoby bez słuchaczy. Dziś każdy z Was może pójść o krok dalej – stając się współtwórcą i mecenasem Radia „Nowy Świat” – napisano na stronie zbiórki.

Wystarczyło zaledwie 35 godzin i radio „Nowy Świat” przekroczyło rekordowy poziom ponad 250 tys. złotych. Inicjatywę wsparło ponad 8,5 tysiąca patronów, a łącznie wpłacono 259 139 tysięcy złotych.

Gratulujemy całemu zespołowi radia, chylimy czoła przed Patronami – kolejny raz udowodniliście, jak wielka siła kryje się w finansowaniu społecznym – napisano na stronie Patronite.pl

Polecane

Share This